„Ši diena muzikos istorijoje“ – 1980-aisiais grupė „Led Zeppelin“ pradėjo savo paskutinį koncertinį turą

„Ši diena muzikos istorijoje“. Birželio 17-oji šou pasaulyje:

1956 – gimė britų dainininkas Paul Young (Polas Jangas), nuo 1983 iki 1997 metų nuolat leidęs į britų topą patekusius albumus, kurių pirmieji du buvo pakilę ir į pačią viršūnę.

1977 – Steve Winwood (Styvas Vinvudas) išleido pirmąjį solinį albumą „Steve Winwood“.

Led Zeppelin foto1980 – grupė „Led Zeppelin“ pradėjo savo paskutinį koncertinį turą. Išėjus 8-am albumui, „Led Zeppelin“ atliko tik kelis pasirodymus Europoje. Nors gerbėjai reikalavo koncertinio turo, Plantas šios idėjos nevertino palankiai, netgi svarstė galimybę pasitraukti iš grupės. Vis dėlto 1980 metų vasarą ketveriukė leidosi į neilgą ir neišreklamuotą turą po Europą, kuriame atrodė išsisėmusi, pasirodymai nebeturėjo to „šarmo“, dėl kurio grupė pelnė tokią svaiginančią šlovę. Vieno pasirodymo Vokietijoje metu Bonhamas susmuko scenoje ir buvo nedelsiant išgabentas į ligoninę. Nors spauda šnekėjo, jog tai sukėlė besaikis alkoholio ir narkotikų vartojimas, grupė teigė, kad būgnininkas sunegalavo dėl paprasčiausio persivalgymo. Turą „Led Zeppelin“ sėkmingai pabaigė liepos 7 dieną Berlyne. Pirmasis visų likusių gyvų grupės muzikantų pasirodymas per paskutinius du dešimtmečius įvyko 2007 gruodžio 10 dieną „O2“ arenoje, Londone. Mirusį būgnininką Džoną Bonhemą pakeitė jo sūnus Džeisonas Bonhemas. Kadangi arena galėjo sutalpinti tik apie 20 tūkst. žmonių, bilietai parduoti loterijos principu: visi norintieji patekti į koncertą registravosi Ahmettribute.com svetainėje, o vėliau kompiuterizuota sistema atrinko tik apie 18 tūkst. laimingųjų. Bilietai oficialiai buvo pardavinėjami po 125 svarus sterlingų, tačiau internetinėse parduotuvėse už bilietą buvo prašoma žymiai daugiau.

2008 – savo namuose Los Andžele mirė šokėja ir aktorė Cyd Charisse (Sid Čaris), kurios nepaprastai ilgos kojos Holivudo miuziklų „aukso amžiuje“ buvo apdraustos milijonu dolerių. Jai buvo 87 metai.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)