„The Beatles“ pasirodymą televizijoje stebėjo 74 milijonai žiūrovų! – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – vasario 7 dieną prisiminkime svarbiausius įvykius šou pasaulyje.

The Beatles1964 – vasarį “The Beatles” pirmą kartą išvyko į JAV. Ten jie pasirodė laidoje “The Ed Sullivan Show”, kur jų pasirodymą žiūrėjo apie 74 milijonai žmonių – maždaug pusė tuometinės JAV populiacijos. Išpopuliarėję bitlai šiuo laikotarpiu koncertavo visame pasaulyje, išleido daug albumų ir du filmus. 1965 m. jie susitiko ir kartu praleido dieną bekalbėdami ir beimprovizuodami su savo jaunystės dievaičiu Elviu Presliu. 1966 m. per interviu Džonas Lenonas pasakė, kad krikščionių religija miršta ir kad bitlai „dabar yra populiaresni už Jėzų“. Pareiškimą palydėjo tikinčiųjų nepasitenkinimo banga ir kai kuriuose miesteliuose žmonės netgi pradėjo deginti Bitlų įrašus. Džonas Lenonas atsiprašė už savo komentarus.

1959 – gimė Brian Travers (Brajenas Treversas), grupės „UB40″ narys.Britų regi muzikos grupė, susikūrusi 1978-aisiais metais Birmingeme. Per visus gyvavimo metus, nuo 1978-ųjų iki 2008-ųjų, jie nepakeitė savo 8 narių sudėties ir pristatė 50 singlų, patekusių į šalies Top 50-uką. Nemažos sėkmės kolektyvas sulaukė ir už Didžiosios Britanijos ribų. Tarp jų hitų numeris vienas (kurie, beje, visi buvo koveriai) yra dainos „Red Red Wine, „Can’t Help Falling in Love“ bei „I Got You Babe“.

1962 – gimė grupės „Bon Jovi“ muzikantas David Bryan (Deividas Brajenas).

2011 – estų kompozitoriaus Arvo Part (Arvo Perto) sukurta 4-oji simfonija „Los Andželas“ nominuota prestižiniam muzikos apdovanojimui „Grammy“ gauti. Tais gūdžiais laikais jis kažkokiais būdais išsikovojo leidimą sau ir šeimai išvykti. Gyveno Vienoje, paskui persikėlė į Berlyną. Estijai atgavus nepriklausomybę, grįžo į Taliną, kur šiuo metu gyvena bei kuria. Tai visame pasaulyje labai garsus kompozitorius minimalistas. Jis išpopuliarėjo išleidęs savo instrumentalinius darbus kaip “Tabula Rasa” ir “Spiegel im Spiegel”. Vėliau populiarumo sulaukė ir jo choriniai kūriniai.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)