„Ši diena muzikos istorijoje“ – 1986-aisiais Peter Gabriel išleido albumą „So“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Gegužės 19-oji šou pasaulyje:

 

1945 – gimė britų grupės „The Who“ gitaristas ir vokalistas Pete Townsend (Pytas Taunsendas). Tai viena iš didžiausių rokenrolo eros pasaulio muzikos grupių, lemiamai prisidėjusi transformuojant rokenrolą į roką. Grupę sudarė Pete Townshend, Roger Daltrey, John Entwistle ir Keith Moon. 1965 m. grupė išleido singlą „My Generation“, kuris tapo viena garsiausių visų laikų rokenrolo dainų. „The Who“ pasižymėjo savo siautulingais pasirodymais, kurių metu dažnai sudaužydavo gitarą. 1969 m. grupė išleido pirmąjį albumą roko istorijoje, įvardintą kaip roko opera – „Tommy“, o 1971 m. albumu „Who’s Next“ ir dainomis kaip „Baba O’Riley“ ir „Won’t Get Fooled Again“ nubrėžė tas roko formas, kuriomis pasekė daugybė sunkiojo roko atlikėjų. „The Who“ per savo karjerą pardavė daugiau nei 100 mln. įrašų ir dažnai įvardijami kaip geriausia visų laikų roko grupė.

1949 – gimė „ZZ Top“ bosistas ir vokalistas Dusty Hill (Dastis Hilas).

1954 – gimė sunkiojo roko grupės „AC/DC“ narys Phil Rudd (Filas Radas).

1972 – gimė švedų pop grupės „Ace of Bace“ vokalistė Jenny Berggren (Dženi Bergren).

1979 – įvyko Eric Clapton (Eriko Kleptono) ir buvusios George Harrison (Džordžo Harisono) žmonos Patti Boyd (Peti Boid) vestuvės.

1979 – tuometiniame Leningrade įvyko Elton John (Eltono Džono) koncertas. Dainininkas tapo pirmuoju Vakarų muzikantu, koncertavusiu Tarybų Sąjungoje.

Peter Gabriel1986 – Peter Gabriel (Pyteris Geibrelas) išleido albumą „So“. 1989 m. Pyteris Gabrielis sukūrė garso takelį Martino Skorsezės filmui „The Last Temptation of Christ“. Prie šio takelio kūrybos prisidėjo būrys etninės muzikos atlikėjų iš įvairių šalių, jis buvo įvertintas Grammy apdovanojimu bei nominuotas Auksiniam Gaubliui. 1993 ir 1994 m. atlikėjas gavo Grammy apdovanojimus už videoklipus dainoms „Digging in the Dirt“ bei „Steam“, o 1996 m. – už koncertinį video „Secret World Live“. Pyteris Gabrielis ypač prisidėjo prie pasaulio etninės muzikos populiarinimo: 1980 m. jis surengė pirmąjį ir tradiciniu tapusį pasaulio muzikos festivalį WOMAD, 1989 m. įkūrė „Real World Records“ įrašų kompaniją, kurios pagalba atlikėjams iš viso pasaulio suteikta galimybė populiarinti tradicinę muziką. 1982 m. įkūrė žmogaus teisių stebėjimo organizaciją „Witness“.

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)