“Billboard” 1936-aisiais pirmą kartą išspausdino perkamiausių plokštelių sąrašą – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – sausio 4-ąją drauge prisiminkime keletą svarbių įvykių muzikos istorijoje.

Joe Venutti

Joe Venutti

1936 – Amerikos žurnalas “Billboard” pirmą kartą išspausdino perkamiausių plokštelių sąrašą. Pirmojo hit-parado viršuje buvo džiazo smuikininkas Joe Venutti (Džo Venutis) su savo melodija ,,Stop! Look! Listen!“.

1943 – gimė britų muzikos atlikėjas John McLaughlin (Džonas Maklahlinas). Po pirmosios solinės gitarininko plokštelės jis buvo lyginamas su Jimi Hendrixu dėl avangardinio, drąsiai eksperimentiško muzikinio mąstymo bei šaižaus elektrinės gitaros skambesio. Savotiška „garso tėkmės“ mokykla su Miles Davisu jauną gitarininką įkvėpė tolesniam muzikos žanrų derinimui ir suliejimui – fusion. Johno Mclaughlino grupė, griausmingoji „Mahavishnu Orchestra“ ilgą laiką švytėjo „elektrifikuoto“ džiaz-roko priešakyje. Tuo pat metu užgimė ir kita jo grupė „Shakti“, kuri savo muzikiniuose ieškojimuose tradicinę Pietų Indijos muziką perkėlė į vakarietišką džiazo erdvę improvizaciją, autorinę kūrybą derindama su seniausiomis muzikinėmis tradicijomis. Johnas Mclaughlinas drauge su iškiliais gitarininkais Al Di Meola bei Paco De Lucia subūrė trio, kuris įrašė kerinčius albumus, tapusius akustinio, flamenko ir bliuzuojančio džiazo žanro etalonais.

1956 – gimė Bernard Sumner (Bernardas Samneris), grupės „New Order“ narys.

1960 – gimė „R.E.M.“ vokalistas Michael Stipe (Maiklas Staipas).

1971 – Didžiojoje Britanijoje pasirodė pirmasis Mick Jagger (Miko Džiagerio) filmas „Performance“.

2011 – būdamas 63 metų mirė škotų dainininkas ir dainų kūrėjas Gerry Rafferty (Džeris Rafertis), praėjusio amžiaus 8-ame dešimtmetyje sukūręs tokias hitais tapusias dainas „Baker Street“ ir „Stuck in the Middle With You“.

2012 – būdama 99 metų mirė JAV fotografė Eve Arnold (Iv Arnold), tarp kurios žinomiausių darbų buvo Holivudo aktorės Marilyn Monroe (Merlin Monro) ir kitų garsenybių nuotraukos.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)