Šią dieną gimė „Led Zeppelin“ įkūrėjas Jimmy Page – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – kviečiame atsiversti sausio 9-osios lapelį muzikos istorijos kalendoriuje.

images1944 – gimė britų grupės „Led Zeppelin“ įkūrėjas Jimmy Page (Džimis Peidžas). Gitarininkas, kompozitorius bei įrašų prodiuseris James‘as Patrick‘as Page‘as savo veiklą Londone pradėjo būdamas sesijų gitarininku, nuo 1966-ųjų iki 1968-ųjų, grojo grupėje „The Yardbirds“. Vėliau tapo vienu iš britų roko grupės „Led Zeppelin“ įkūrėju. Su šiuo kolektyvu jo karjera siejama labiausiai. Page‘as yra apibūdinamas kaip „neabejotinai vienas iš daugiausiai įtakos turėjusių, svarbiausių ir universaliausių roko muzikos istorijos gitarininkų bei dainų autorių“. 2003 metais žurnalas „Rolling Stone“ skyrė jam 9-ąją vietą 100 geriausių visų laikų gitarininkų sąraše. Atlikėjas du kartus įtrauktas į rokenrolo šlovės muziejų: 1992-aisiais kaip „The Yardbirds“ narys, o 1995-aisiais – kaip „Led Zeppelin“ atstovas.

1957 – gimė dainininkė Gloria Estefan (Glorija Estefan).

1963 – gimė grupės „Hole“ narys Eric Erlandson (Erikas Erlandsonas).

1965 – gimė amerikiečių techno muzikos atstovas Haddaway (Hadavei).

1973 – Mick Jagger (Mikas Džiageris) negavo Japonijos vizos, prisiminus narkotikų konfiskavimo iš muzikanto bylą 1969 metais. Dėl šios priežasties grupė „The Rolling Stones“ buvo priversta atsisakyti numatytų gastrolių Oriento šalyse.

1984 – grupės „The Beach Boys“ nariai paskelbė, kad nepaisant būgnininko Dennis Wilson (Denio Vilsono) mirties, jie neketina nutraukti savo muzikinės veiklos.

1984 – John Lennon (Džonas Lenonas) išleido albumą „Nobody Told Me“.

2008 – australų aktorė Toni Collette (Toni Kolet) ir jos vyras muzikantas David Galafassi (Deividas Galafasis) Sidnėjuje susilaukė pirmagimės Sage Florence Galafassi (Seidž Florens Galafasi).

2010 – Anglijos provincijoje susituokė supermodelis Sophie Dahl (Sofi Dal) ir dainininkas Jamie Cullum (Džeimis Kalamas).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)