1964-aisiais gimė džiazo pianistė ir vokalistė Diana Krall – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – kokia gi lapkričio 16-oji?

1964 – Kanadoje gimė džiazo pianistė ir vokalistė, „Grammy“ apdovanojimų laimėtoja Diana Krall (Diana Krol). Diana Krall pradėjo mokytis skambinti pianinu būdama ketverių, bet didžiausią įtaką jai padarė pianistas tėvas. „Tėtis turėjo visus Fats Waller įrašus ir aš stengdavausi, jų besiklausydama, išmokti kiekvieną kūrinį“, – sako džiazo atlikėja.1980 metais D. Krall, gavusi specialią stipendiją, įstojo į Berklio muzikos koledžą. Jos pirmasis albumas „Stepping out“ („Išeinant“) neliko nepastebėtas ir D. Krall pasirašė kontraktą su įrašų kompanija „Impulse“. Ten ji išleido keletą albumų: „Only trust your heart“ („Tik pasitikėk savo širdimi“), „All for you“ („Viskas tau“), skirtą legendiniam JAV džiazo atlikėjui Nat King Cole. Tačiau didžiausia sėkmė laukė 1999 m., kai buvo išleistas albumas „When I look in your eyes“ („Kai žiūriu tau į akis“). Jis susilaukė tarptautinės sėkmės ir pelnė prestižinį Grammy apdovanojimą už geriausią džiazo vokalą. Taip pat šis albumas tapo pirmuoju džiazo įrašu nominuotu geriausio metų albumo kategorijoje per 25 metus.

1966 – gimė vokiečių muzikantas, gerai žinomas kaip grupės „Rammstein“ klavišininkas Christian Lorenz (Kristianas Lorencas).

bryan adams-51969 – gimė vokalistas Bryan Adams (Brajanas Adamsas), Kanados roko dainininkas, gitarininkas, bosininkas, prodiuseris, aktorius ir fotografas. Už savo muzikinę veiklą jis įvertintas daugybe prizų ir nominacijų, tarp kurių – 20 „Juno“ (iš 56 nominacijų) ir 15 „Grammy“ nominacijų. Jis taip pat yra laimėjęs „MTV“, „ASCAP“ ir „American Music Awards“ apdovanojimuose. Be to, už dainų kompozicijas jis įvertintas dviem „Ivor Novello“ prizais, o už filmų muzikos kūrimą net kelis kartus pasveikintas Auksinių Gaublių bei Akademijos apdovanojimuose. Adams’as yra apdovanotas Kanados ordinu už indėlį į populiariąją muziką ir filantropinę veiklą – jo vardo fondą, remiantį vaikų švietimą visame pasaulyje. 2011 m. kovą Adams’ui buvo skirta 2435-oji žvaigždė Holivudo šlovės alėjoje, o 1998 m. jis jau buvo įamžintas Kanados šlovės alėjoje. 2006 m. balandį jis įtrauktas į Kanados muzikos šlovės muziejų.

1973 – John Lennon (Džonas Lenonas) išleido albumą“Mind Games“.

1987 – Lisa Bonet (Liza Bonė) ištekėjo už Lenny Kravitz (Leni Kravitso).

1996 – per 4 val. buvo parduoti visi 3 500 bilietų į Michael Jackson (Maiklo Džeksono) pasirodymą, kuris įvyko 1997 m. sausio 3 d. Alohos stadione (Aloha Stadium) Honolulu.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)