Klausyti gyvai

21:00 - 22:00

Vakaro dvelksmas

1996-aisiais šią dieną euforija užplūdo „Sex pistols” gerbėjus – buvo paskelbta apie grupės atgimimą! – „Ši diena muzikos istorijoje”

„Ši diena muzikos istorijoje. Kovo 18-oji šou pasaulyje:

Jerry Cantrell1966 – gimė grupės „Alice in Chains” narys Jerry Cantrell (Džeris Kentrelas). „Alice In Chains“, kilę iš Vašingtono, visų pirma buvo ketvertas: Layne Staley – pagrindinis vokalas, Jerry Cantrell – gitara, Sean Kinney – būgnai ir Mike Starr – bosinė gitara. „Alice In Chains“ sėkmės susilaukė grodami ‘grunge’ stiliaus muziką, kaip ir daugelis 1990-ųjų ‘Sietlo grupių’. Dauguma dainų tekstų buvo apie mirtį bei narkotikus. 2002 metais mirė vokalistas Layne Staley. 2005 metais grupė atsikūrė, mirusį vokalistą pakeitė William DuVall. 2009 metais grupė išleido albumą „Black Gives Way To Blue”, tai pirmasis Alice In Chains įrašas per 14 metų. Didžiausias hitas: 1994-ųjų „No Exuces”. Sėkmingiausias albumas: 1992-ųjų „Dirt”.

1976 – sulaukęs 73-ejų metų amžiaus, mirė Paul McCartney (Polo Makartnio) tėvas James McCartney (Džeimsas Makartnis).

1994 – „The Rolling Stones” paskelbė apie naują grupės narį bosistą Darryl Jones (Derilą Džounsą), kuris užėmė grupę palikusio Bill Wyman (Bilo Vaimano) vietą. Gimė 1961 gruodžio 11 d. Čikagoje. Jo tėvas būgnininkas iš pradžių mokė savo sūnų groti gitara. Jones dirbo su džiazo atlikėjais Herbie Hancock Headhunters, Mike Stern, John Scofield, grojo su Cher, Sting, Peter Gabriel, Madonna, Eric Clapton ir Joan Armatrading.

SEXPISTOLS1996 – „Sex Pistols”, ruošdamasi 20 metų jubiliejiniam turui, paskelbė apie grupės atkūrimą. „Sex Pistols“ nariai kartu išbuvo vos dvejus metus, tačiau jie pakeitė populiariosios muzikos veidą. Dėka savo primityvių, nihilistiškų singlų ir audringų pasirodymų, jie revoliucionizavo idėją to, kuo galėtų būti rok‘n‘rolas.Grupė paklojo pagrindus nepriklausomai pogrindžio muzikos kultūrai Anglijoje ir Amerikoje. Būtent šiai kultūrai netrukus galėjo būti priskirtos grupės, neturėjusios jokio tiesioginio muzikinio ryšio su trijų minučių „Sex Pistols“ įniršio užtaisais, tačiau be tų singlų jos nebūtų egzistavusios. Gitaristas Steve‘as Jones‘as ir būgnininkas Paul‘as Cook‘as buvo reguliarūs brangių moteriškų dalykėlių parduotuvės, kurios savininkas buvo jų vadybininkas Malcolm‘as McLaren‘as, lankytojai. Parduotuvėje dirbo ir bosistas Glen‘as Matlock‘as. Vokalistas John‘as Lydon‘as, kuris vėliau koncertavo pasivadinęs Johnny Rotten‘u, sutiko likusius grupės narius būtent toje parduotuvėje ir jo buvo paprašyta prisijungti prie grupės. Grupė triukšmingai ir kandžiai grojo paprastą rok‘n‘rolą, o tuo tarpu Rotten‘as arogantiškai dainavo apie anarchiją, abortus, smurtą, fašizmą ir apatiją – jei ne Rotten‘as, grupė nebūtų taip gąsdinusi Anglijos valdžios. Būtent jis nubrėžė sąvokinę grupės kryptį, įvertintą, kaip kiek įmanoma konfrontacinė ir grasinanti. Kai viešumoje pasirodė debiutinis jų singlas, kandusis „Anarchy in the U.K.“, grupę iš savo gretų išmetė įrašų kompanija „EMI“. Matlock‘as buvo atleistas dar prieš pasirodant sekančiam jų singlui, dainai „God Save the Queen“, kurį išleido leidybinė firma „Virgin“ – šį kūrinį uždraudė transliuotojas „BBC“. Matlock‘ą grupėje pakeitė Sid‘as Vicious‘as, kietas gatvės vaikas, kuris, kitaip nei likę grupės nariai, neturėjo instrumento, kuriuo galėtų groti. Po to, kai 1977-aisiais grupė išleido savo albumą, jie išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur 1978-ųjų sausį turėjo koncertuoti. Turas tęsėsi 14 dienų, mat sausio 14-ąją dieną, po pasirodymo San Franciske, Rotten‘as paliko grupę. Jis išvyko į Niujorką, kur kiek vėliau tais metais įkūrė „Public Image Limited“. Prodiuseris McLaren‘as dar bandė tęsti grupės veiklą, tačiau netrukus prieš jį atsigręžė Cook‘as ir Jones‘as. Per vėliau sekusius du dešimtmečius „Sex Pistols“ implozija, nesibaigiančios kūrinių iškarpos, demo versijos, perkopijavimai ir gyvų pasirodymų įrašai buvo išleisti įvairiose leidybinėse firmose, o tai tik padėjo augti šios grupės kultui. 1996-aisiais, pažymint dvidešimtąsias grupės metines, „Sex Pistols“ atsikūrė – pradinis bosistas Glen Matlock‘as užėmė velionio Sid‘o Vicious‘o vietą. Grupė 1996-ųjų birželį išvyko į pasaulines gastroles, o po kelių mėnesių išleido albumą „Filthy Lucre Live“. Praėjus ketveriems metams, Julien‘as Temple‘as (sukūręs pirmą grupės filmą „The Great Rock & Roll Swindle“) surežisavo dokumentinę juostą apie legendinę grupę, pavadindamas filmą „The Filth & the Fury“.

1997 – „Foo Fighters” į savo gretas priėmė naują būgnininką – Taylor Hawkins (Teilorą Hokinsą).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Kitos naujienos

Alytaus nakvynės namai atsisveikina su savarankiško gyvenimo namų gyventoju: „Išėjo Rimantas Šaparnis, - ...

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėlnetei...

Elayork su atokvėpiu pristato pristato savo naujausią muzikinį kūrinį „Ne Laiku"...

Jau balandžio 19 d., Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuos mokomųjų mokinių bendrovių regi...