1975-aisiais „Queen“ išleido pirmąjį hitu tapusį singlą „Killer Queen“ – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – vasario 8-oji šou pasaulyje:

Queen1975 – britų grupė „Queen“ išleido pirmąjį hitu tapusį singlą „Killer Queen“. Britų roko grupė Queen pradėjo savo karjerą 1971 metais, kai Brianas (gitarininkas) ir Rodžeris (būgnininkas), iš išnykusios grupės „Smile“ pradėjo koncertuoti kartu su dainininku – Freddie Mercury ir koledžo bendraklasiu Johnu (bosinė gitara). Jaunoji grupė koncertavo mažuose vakarėliuose aplink Londoną, kol jų įrašai surado kelią į „EMI“ apdovanojimus. Oficialiai kaip grupė jie pasirodė 1973 metų liepą ir debiutavo kaip grupė “Queen”. Tais metais jie išleido savo pirmąjį albumą – „Queen“. Jis neturėjo tokio didelio pasisekimo, bet vaikinai gavo progą dalyvauti paramos koncertuose; po jų 1974 metų albumo „Queen II“, atsirado galimybių surengti koncertų Didžiojoje Britanijoje ir Amerikoje, bet Bryanas Mėjus buvo paguldytas į ligoninę dėl kepenų uždegimo ir daug koncertų Amerikoje buvo atšaukti. Trečiasis grupės albumas – „Sheer heart attack“, buvo išleistas tų pačių metų pabaigoje ir galiausiai „prasilaužė“ Didžiojoje Britanijoje. Po pasaulinio išpardavimo ir pasikeitimų grupės vadyboje, “Queen” sugrįžo vėlyvais 1975 metais su nuodugniai paruoštu nauju albumu – „A night at the opera“, kurio geriausia daina – „Bohemian rhapsody“ pasiekė topų viršūnę Didžiojoje Britanijoje. Daina buvo net 6 minučių ilgio. Albumas turėjo didžiulį pasisekimą Amerikos top 10 ir tapo platininiu. Per pasaulinį turą, kuris vyko, kiekvienas iš pirmųjų keturių grupės Queen albumų buvo Didžiosios Britanijos top 20.

1980 – Londone po beveik dešimties metų bendro gyvenimo išsiskyrė David Bowie (Deividas Būvis) ir jo žmona Angie (Enži). D.Bowie’iui atiteko teisės globoti savo devynerių metų sūnų.

1988 – savo 25 metų jubiliejaus proga Londone muzikinių apdovanojimų ceremonijoje vėl kartu grojo visi grupės „The Who“ muzikantai, išskyrus Keith Moon (Kytą Mūną).

2004 – 46-ojoje Grammy apdovanojimų ceremonijoje laimėtojais buvo paskelbti Christina Aguilera (Kristina Agilera) ir Justin Timberlake (Džastinas Timberleikas).

2010 – buvusio britų rokenrolo grupės „The Beatles“ būgnininko Ringo Starr (Ringo Staro) vardu atidengta žvaigždė Holivudo šlovės alėjoje.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)