„Ši diena muzikos istorijoje“ – 2015 Vilniuje atidengta skulptūra Johnui Lennonui

„Ši diena muzikos istorijoje“. Gegužės 21-ąją šou pasaulyje:

1943 – gimė roko grupės „Animals“ narys Hilton Valentine (Hiltonas Valentainas).

Bill Champlin

Bill Champlin

1947 – gimė grupės „Chicago“ narys Bill Champlin (Bilas Čemplinas). „Chicago“ susikūrė 1967 metais JAV, Ilinojaus valstijoje, Čikagos mieste. Iš pradžių kolektyvas grojo politiškai orientuotą, eksperimentinį roką, tačiau vėliau perėjo prie minkštesnio skambesio ir išgarsėjo sukurdami daugybę hitais tapusių baladžių. 8-ajame ir 9-ajame dešimtmečiuose „Chicago“ turėjo visą eilę topuose apsilankiusių hitų. Į priekį praleisdama tik „Beach Boys“, „Chicago“ yra viena iš ilgiausiai ir sėkmingiausiai singlus bei albumus leidžiančių JAV rokenrolo grupių. Anot „Billboard“, 8-ajame dešimtmetyje singlų pasirodymais JAV pirmavo būtent „Chicago“.

1955 – gimė „Tom Petty and the Heartbreakers“ būgnininkas Stan Lynch (Stanas Lynčas).

1968 – buvęs „Rolling Stones“ gitaristas Brian Jones (Brainas Džounsas) buvo suimtas antrąjį kartą už narkotikų laikymą savo namuose Londone.

1971 – Paul McCartney (Polas Makartnis) išleido albumą „Ram“. 1970 metais „The Beatles“ grupė iširo. Tada Polas Makartnis sukūrė grupę su savo žmona Linda, kurią pavadino „Wings“. Po grupės „Wings“ Makartnis dainavo kartu su Stivu Vonderiu, Maiklu Džeksonu ir kitais žinomais atlikėjais. Be savo muzikinio indėlio, Makartnis taip pat yra žinomas kaip aktorius, dailininkas bei gyvūnų teisių, vegetarizmo ir aktyvaus muzikinio išsilavinimo gynėjas; jis aktyviai dalyvauja kampanijose prieš fugasus, ruonių medžioklę, bei Trečiojo pasaulio skolas.

1980 – pankroko grupės „The Clash“ gitaristas Joe Strummer (Džo Strameris) buvo suimtas už tai, kad pasirodymo Hamburge metu klausytojui į galvą sudaužė savąją gitarą.

1985 – išleistas paskutinis amerikiečių dainininko Marvin Gaye (Marvino Gajaus) albumas „Dream of a Lifetime“.

vilniuje-atidengtas-paminklas-johnui-lennonui-

Paminklas Johnui Lennonui (Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.)

2015 – Vilniuje atidengta skulptūra legendiniam britų grupės „The Beatles“ muzikantui ir dainininkui Johnui Lennonui (Džonui Lenonui). Idėjos iniciatorius, fotomenininkas Saulius Paukštys. „Skulptorius Jonas Gencevičius paminklą kūrė pagal J.Lennono nuotrauką, darytą grupės „The Beatles“ bičiulio Roberto Whittakerio. Nuo 1964 iki 1966-ųjų jis padarė daugybę puikiai žinomų „bitlų“ nuotraukų“, – pasakojo S.Paukštys.Bronzinė J.Lennono skulptūra  daugiau nei dviejų metrų aukščio, ji  atidengta naujų daugiabučių kvartale sostinės centre, Mindaugo gatvėje.S.Paukščio iniciatyva prieš 20 metų sostinės centre pastatytas skulptoriaus Konstantino Bogdano sukurtas biustas kitam žymiam muzikantui ir kūrėjui, amerikiečiui Frankui Zappai (Frenkui Zapai).Muzikantas, dainų kūrėjas ir atlikėjas J.Lennonas mirė 1980-ųjų gruodį, sulaukęs 40-ies – jis buvo nužudytas prie savo namų Niujorke. „The Beatles“ iki šiol išlieka viena komerciškai sėkmingiausių muzikos grupių populiariosios ir roko muzikos istorijoje.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)