„We Are the World“ išleistas – 1985-aisiais surinko 63 milijonus JAV dolerių – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Balandžio 1-oji šou pasaulyje:

1964 – po 17-os nebendravimo metų, John Lennon (Džonas Lenonas) vėl susitiko su savo tėvu Freddie (Fredžiu).

1966 – išleistas pirmasis solinis David Bowie (Deivido Būvio) singlas „Do Anything You Say“.

1985 – David Lee Roth (Deividas Li Rotas) paliko grupę „Van Halen“, ketindamas tęsti solinę karjerą.

1985 – išleistas bendras garsių atlikėjų albumas „We Are the World“. Iš viso įraše dalyvavo 45 dainininkai, taip pat ir Bobas Geldofas – jis subūrė „Band Aid“. Vedantieji vokalai teko 21 atlikėjui: Lioneliui Richie, Steviui Wonderiui, Paului Simonui, Kenny Rogersui, Jamesui Ingram, Michaelui Jacksonui, Dianai Ross, Tinai Turner, Billiui Joelui, Williui Nelsonui, Dionnai Warwick, Stevui Perry, Brucui Springsteenui, Alui Jarreau, Huey Lewis, Cyndei Lauper, Bobui Dylanui, Kimui Carnes ir Ray’ui Charlesui.

We are the world foto„We Are the World“ parduotuves pasiekė antradienį, 1985 balanžio 5 dieną. Visi 800,000 singlo kopijų buvo išparduoti iki savaitgalio pabaigos. „We Are the World“ debiutavo „Billboard Hot 100“ sąraše 21 numeriu. Balandžio 5 daugiau kaip 5, 000 radijo stočių tuo pačiu metu grojo šią dainą. JAV „We Are the World“ tapo singlu numeris 1 ir šioje pozicijoje išsilaikė keturias savaites. 1986-aisiais daina laimėjo 4 „Grammy“ apdovanojimus: „Metų daina“, „Metų įrašas“, „Geriausias dueto ar grupės pasirodymas“, „Geriausias muzikinis klipas“. JAV iš viso parduota 7,5 milijono kopijų. Singlas taip pat buvo išleistas ir kaip albumas „We are the World“, kurio iš viso parduota daugiau nei 3 milijonai kopijų. Papildomai albume buvo ir anksčiau neišleistos Tinos Turner, Prince‘o, Springsteeen, Rogers, Chicago, Huey Lewis and the News, Stevio Perry ir The Pointer Sisters dainos. Įskaitant pajamas iš singlų, albumo, muzikinio klipo ir su singlu susijusių prekių pardavimo, „We Are the World“ iš viso kenčiantiems nuo bado Etiopijoje surinko 63 milijonus JAV dolerių.

2011 – filmų žvaigždė Jackie Chan (Džekis Čanas) vadovavo Honkongo Viktorijos parke surengtam labdaros koncertui ir televizijos maratonui, per kurį surinktos lėšos atiteko nuo žemės drebėjimo ir cunamio nukentėjusiems Japonijos žmonėms.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug..

Komentarai

komentarai(-ų)