1987-aisiais „Frankie Goes to Hollywood“ pradėjo savo paskutinį turnė Mančesteryje – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Kartu atvertę sausio 11-osios muzikos istorijos kalendorių sužinokime kas svarbaus įvyko šią dieną.

1958 – gimė amerikiečių grupės „The Bangles“ narė Vicki Peterson (Viki Peterson).

1967 – Jimi Hendrix (Džimis Hendriksas) įrašė singlą „Purple Haze“.

1971 – gimė britų grupės „The Chemical Brothers“ įkūrėjas Tom Rowlands (Tomas Roulandsas). „Grammy“ apdovanota elektroninės muzikos grupė, kurią sudaro Tom‘as Rowlands‘as ir Ed Simons‘as (jis dar vadinamas „Chemical Tom“ bei „Chemical Ed“). Iš pradžių jie vadino save „The Dust Brothers“, tačiau buvo pastebėta, jog viena grupė Amerikoje jau turi tokį pavadinimą, todėl, duetui populiarėjant ir gresiant teisminiams ginčams, 1995-aisiais persivadino į „The Chemical Brothers“. Tais pačiais metais pasirodė debiutinis albumas „Exit Planet Dust“, kurį įrašė su kviestiniais vokalistais Beth Orton ir Tim‘u Burgess. Didžiosios Britanijos albumų tope jis pasiekė 9 vietą. 1997 m. išleistas antrasis grupės albumas „Dig Your Own Hole“, kuris puikiai įvertintas muzikos kritikų. Albumas ir singlai „Setting Sun“, „Block Rockin‘ Beats“ pasiekė pirmąsias vietas Didžiojoje Britanijoje.

Frankie+Goes+to+Hollywood+FGTH1987 – britų grupė „Frankie Goes to Hollywood“ pradėjo savo paskutinį turnė Mančesteryje (Anglija). tai 9-ojo dešimtmečio viduryje geriausius savo laikus išgyvenusi Didžiosios Britanijos pop muzikos grupė. Liverpulyje šį kolektyvą subūrė vokalistas Holly Johnson‘as, o prie jo prisijungė vokalistas bei klavišininkas Paul‘as Rutherford‘as, būgnininkas Peter‘is Gill‘as, bosine gitara grojęs Mark‘as O’Toole ir gitarininkas Brian‘as Nash‘as. Debiutinis grupės singlas „Relax“ sulaukė daug dėmesio, nes buvo uždraustas transliuoti „BBC“ eteryje, nors pasiekė šeštą šalies topo vietą, o vėliau penkioms savaitėms užkopė ir iki pačios viršūnės. Daina tapo vienu sėkmingiausiu darbų 1984 metais ir galiausiai geriausiai parduodamų visų laikų britų singlų tope atsidūrė 7-ojoje pozicijoje (sąrašas sudarytas 2006-ųjų gegužę). Po to, kai sėkmės sulaukė ir vėliau sekusios dainos „Two Tribes“ bei „The Power of Love“, „Frankie Goes to Hollywood“ tapo antrąja grupe istorijoje, kuriai pavyko pasiekti D. Britanijos topo viršūnę su pirmais trimis savo singlais. Iki tol tai buvo pavykę padaryti „Gerry and the Pacemakers“, 1964-aisiais metais.

1995 – Michael Jackson (Maiklas Džeksonas) viešai pabrėžė savo pasipiktinimą žiniasklaida, „juodinančia“ jo vardą. Tai buvo dainininko atsakas į spaudoje pasirodžiusias kompromituojančias jo ir jaunuolių nuotraukas.

2003 – mirė grupės „The Bee Gees“ dainininkas bei dainų kūrėjas Maurice Gibb (Maurisas Gibas).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)