„Ši diena muzikos istorijoje“ – 1993-aisiais šį pasaulį paliko muzikantas Frank Zappa

„Ši diena muzikos istorijoje“ – gruodžio 5-ąją verta prisiminti kartu su Liudu Ramanausku.

1944 – gimė buvęs grupės „Beach Boys“ būgnininkas Dennis Wilson (Denis Vilsonas).

1976 – perdozavęs narkotikų mirė 25 metų amžiaus „Deep Purple“ grupės narys Tommy Bolin (Tomis Boulinas).

1980 – Jimmy Page (Džimis Peidžas), Robert Plant (Robertas Plantas) ir John Paul Jones (Džonas Polas Džounsas) paskelbė ketinantys nutraukti „Led Zeppelin“ muzikinę veiklą po būgnininko John Bonham (Džono Bonemo) mirties.

1987 – Madonna (Madona) pareiškė ketinanti skirtis su aktoriumi Sean Penn (Šonu Penu). Tą kartą ji apsigalvojo ir savo sumanymą įvykdė tik 1988 metais.

1987 – grupė „Metallica“ išleido „Cliff Em All“ videokolekciją. Įrašai buvo padaryti 1982-1986 metais, kuomet grupės sudėtyje dar muzikavo Cliff Burton (Klifas Bertonas).

1988 – Akrone (Ohajaus valstija, JAV) įvyko paskutinis Roy Orbison (Rojaus Orbisono) koncertas. Po dviejų dienų muzikantas mirė.

1991 – Paula Abdul (Pola Abdul) buvo apdovanota žvaigžde Holivudo žvaigždžių Šlovės take.

Frank+Zappa+zappa_la_197611993 – mirė muzikantas Frank Zappa (Frenkas Zapa). Gimė 1940 m. Savo kūryboje jis palietė daugybę žanrų bei dirbo su įvairiausiais atlikėjais, iš kurių labiausiai išsiskyrė 7-ojo dešimtmečio grupė „The Mothers of Invention“ ir jo draugas, bliuzo dainininkas Captain Beefheart. Zappa gimė Baltimorėje, Merilendo valstijose, tačiau didžiąją savo gyvenimo dalį praleido pietų Kalifornijoje. Augo jis Palmdale mieste, apie kurį parašė ir itin juokingą kūrinį „Let’s Make The Water Turn Black“. Zappa turėjo keturis vaikus, kurių susilaukė su žmona Gail. Savo atžaloms muzikantas davė itin neįprastus vardus: Moon Unit, Dweezil, Ahmet ir Diva. Ko gero populiariausia atlikėjo daina tapo 9-ojo dešimtmečio pradžioje kartu su dukra Moon Unit įrašytas kūrinys „Valley Girl“. Atlikėjas iš gyvenimo pasitraukė 1993-aisiais metais, susidūręs su prostatos vėžiu.

2007 – vieno Holivudo viešbučio kambaryje buvo rastas negyvas 33 m. reperis Pimp C (Pimp Si). Mirusį reperių dueto „UGK“ narį, kurio tikrasis vardas ir pavardė buvo Chad Butler (Čadas Batleris), lovoje rado greitosios pagalbos medikai, iškviesti į viešbutį.

-*

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)