1956-aisiais Elvis Presley debiutavo kaip aktorius filme „Love Me Tender“ – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“lapkričio 15-ąją tikrai yra ką prisiminti!

Elvis_Presley_68_Comeback_Special1956 – Elvis Presley (Elvis Preslis) debiutavo kaip aktorius filme „Love Me Tender“. Karjerą pradėjo 1956 m., pasirašęs sutarį su įrašų kompanija „RCA Records“. Vieną po kito leido hitus, tokius kaip „Blue Suede Shoes“, „Shake Rattle and Roll“, „Tutti Fruti“, „Money Honey“. Kritikai iš karto pareiškė, kad naujoji žvaigždė nemoka dainuoti ir pranašavo jam trumpą sėkmę. Greičiausia tai buvo jų nesugebėjimas klausytis, nes jei Elvis ko ir nemokėjo, tai tikrai ne dainuoti. Dainuoti jis galėjo viską. Šis neišlavintas, maldaujamo, atkaklaus tembro baritonas pasižymėjo įgimtu talentu bendrauti per muziką. Dauguma to laikmečio dainininkų buvo rafinuotesni ir dainuodavo akomponuojant styginių orkestrėliui. Tuo tarpu Elviui pritarė elektrinė bei bosinė gitaros ir būgnai. Jis dainavo su operine emocija, perimta iš bliuzo atlikėjų, kurių jis klausėsi 5-ajame dešimtmetyje per afroamerikiečių radijo stotis. 6-ajame dešimtmetyje Elvis toliau kūrė dainas virtusias hitais „All Shook Up“, „Jailhouse Rock“ , „One Night“. Tais laikais sėkmė kine buvo laikoma pramogų verslo karjeros viršūne. Todėl netrukus, paragintas savo vadybininko Tomo Parkerio, Elvis išsiruošė į Holivudą. Kūrybos prasme tai buvo didžiulė klaida. Didysis novatorius Elvis ėmė virsti tingiu banalumo pudingu. Vienu metu Elviui buvo pasiūlytas pagrindinis vaidmuo filme „West Side Story“, bet vietoj to T.Parkeris pasirinko „Girl Happy“, „Harem Holiday“, „Paradise, Hawaiian Style“…

1969 – Floridoje (JAV) „už vulgarios ir nepadorios kalbos“ vartojimą koncerto metu buvo areštuota Janis Joplin (Dženis Džoplin).

1982 – gimė prancūzų dainininkė Jenifer Bartoli (Dženifer Bartoli), paprastai pristatoma tik vardu Jenifer.

1988 – sausio 19 „Metallica“ pradeda įrašinėti ketvirtąjį albumą „…And Justice For All“. Gėgužės mėnesį „Metallica“ buvo baigtas įrašinėti naujasis „…And Justice For All“ albumas ir pradėtas miksuoti. Tuo pat metu buvo pasiruošta 2 mėnesių turui, į kurį įėjo ir „Monsters Of Rock“ turas. Gegužės 27 turas prasideda East Troy, Wisconsine. Liepą „Master Of Puppets“ tampa platininiu. Rugsėjo 5 dieną išleidžiamas „…And Justice For All“. Po šešių dienų sugroja koncertą Budapešte Vengrijoje. Lapkričio 15 dieną Tolede JAV prasideda turas su „Queensryche“. Gruodžio 6 grupė Los Andžele nufilmavo pirmą savo klipą „One“. Ohajo valstijoje prasidėjo grupės „Metallica“ JAV turas, pristatantis albumą „And Justice For All“.

1997 – MTV įvyko grupės „Metallica“ vaizdo klipo „The Memory Remains“ premjera.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)