„Ši diena muzikos istorijoje“ – šiandien gimtadienį švenčia Cher. Nepatikėsite kelintą!!!

„Ši diena muzikos istorijoje“ Gegužės 20-oji šou pasaulyje:

 

1944 – gimė anglų dainininkas Joe Cocker (Džou Kokeris) – John Robert Cocker (Džonas Robertas Kokeris). Pirmasis šio talentingo atlikėjo singlas buvo istorinės britų roko grupės „The Beatles“ perdainuota legendinė daina „I‘ll cry instead“. Kiek vėliau jis perdainavo dar ne vieną jausmingą šios grupės dainą – akivaizdu, jog John Lennon kūryba padarė didelę įtaką jo gyvenime.  J. Cocker šiandien stovi ant to paties garbingo laiptelio su tokiais muzikos grandais kaip amerikiečiai Lionel Richie, Bob Dylan, britas Bryan Ferry. Šie legendiniai dainininkai savo jausmingomis baladėmis pavergė viso pasaulio širdis ir sielas. Tą iliustruoja ir J. Cocker milijoniniais tiražais parduodami albumai: „Heart and Soul“, „Ultimate Collection“, „Respect Yourself“ ir kiti. Savo muzikinėje karjeroje J. Cocker yra išleidęs 28 albumas.Praleidęs 53 metus muzikos scenoje, išleidęs 40 albumų (iš kurių – 22 studijiniai), savo kolekcijose turintis ne tik „Grammy“, bet ir galybę kitų apdovanojimų, 2014 m. gruodžio 22 d muzikantas anapilin išėjo pralaimėjęs kovą su plaučiu vėžiu.Kompozitorius, dainų autorius ir atlikėjas išpopuliarėjo 7- ajame dešimtmetyje, sukūręs „The Beatles“ dainos „With A Little Help From My Friends“ koverį.1975 metais Joe Cockerio sudainuota daina „You Are So Beautiful“ pasiekė pirmąją vietą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Po aštuonerių metų muzikantas buvo apdovanotas „Grammy“ statulėle už dainą „Up Where We Belong“. 1993 m. britas buvo nominuotas „BRITS“ apdovanojimuose „Geriausio atlikėjo vyro“ kategorijoje.Joe Cockeris pateko į žurnalo „The Rolling Stones“ paskelbtą geriausių visų laikų atlikėjų šimtuką.

 

Joe Cocker

Joe Cocker

1946 – gimė JAV pop žvaigždė Cher (Šer) – Cherilyn La Pierre (Šerilina La Pjer) tikrasis vardas Cherilyn Sarkisian. JAV dainininkė, dainų autorė, aktorė ir režisierė tarp savo daugybės muzikos, televizijos ir filmų laimėjimų turi Oskarą, Grammy, Emmy ir tris Auksinio Gaublio apdovanojimus. Cher pradėjo karjerą būdama 17 metų ir išgarsėjo pasirodžiusi poproko duete Sonny & Cher, kai jų daina „I Got You Babe“ 1965 m. staiga tapo hitu. Vėliau ji pradėjo savo kaip solo atlikėjos karjerą bei tapo televizijos žvaigžde 8-ame dešimtmetyje pasirodžiusi varjetė laidoje „The Sonny and Cher Comedy Hour“, už kurią ji laimėjo Auksinį gaublį. Už palankiai kritikų įvertintą pasirodymą kino filme „Karen Silkvud“ (Silkwood) 1984 m. ji buvo nominuota Oskarui kaip Geriausia antraplanio vaidmens aktorė. Vėliau Cher vaidino tokiuose populiariuose filmuose kaip „Kaukė“ (Mask), „Istviko raganos“ (The Witches of Eastwick) ir „Pamišę“ (Moonstruck), už kurį 1988 m. ji laimėjo Oskarą kaip Geriausia aktorė. Cher yra vienintelė atlikėja turinti Nr.1 hitų Billboard topuose kiekviename iš praėjusių šešių dešimtmečių. Jos hitas šokių muzikos singlas „Believe“ yra perkamiausias jos įrašas ir perkamiausias 1999 m. singlas, kurio parduota daugiau nei 10 mln. kopijų visame pasaulyje.

Cher

Cher

1963 – gimė Brian Nash (Brajans Našas), grupės „Frankie Goes to Hollywood“.

1967 – Jimi Hendrix (Džimis Hendriksas) pasirašė savo pirmąjį Amerikoje įrašų kontraktą su kompanija „Reprise Records“.

1996 – buvo išleistas grupės „Metallica“ singlas „Until It Sleeps“.

2009 – Paryžiuje nusižudė kylanti britų aktorė Lucy Gordon (Liusi Gordon), vaidinusi kino juostoje „Žmogus-voras 3“ (Spider-Man 3) ir biografiniame filme apie Serge Gainsbourg (Seržą Gensbūrą). Kino juostoje „Žmogus-voras 3“ (Spider-Man 3) ji suvaidino žurnalistę Jennifer Dugan (Dženifer Dugan).

2012 – būdamas 62 metų mirė Robin Gibb (Robinas Gibas), kuris su broliais Barry (Bariu) ir Maurice (Morisu) sukūrė disko laikų hitų mašiną „Bee Gees“.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)