„Ši diena muzikos istorijoje“ – esate „Pink Floyd“ gerbėjai? Tuomet šiandien yra ką švęsti!

„Ši diena muzikos istorijoje“. Kviečiame drauge atversti dar vieną muzikos kalendoriaus lapelį drauge su Liudu Ramanausku ir sužinoti kas svarbaus įvyko kovo 6-ąją šou pasaulyje!

David Gilmour1946 – gimė David Gilmour (Deividas Gilmuras) – anglų gitaristas ir vokalistas, kompozitorius, progresyviojo roko grupės „Pink Floyd“ narys. 1968 m. sausį Deivido buvo paprašyta prisijungti prie „Pink Floyd“ ir tapti penktuoju grupės nariu. Prisijungus Deividui, „Pink Floyd“ penkiese buvo tik per 5 pasirodymus, kol Sidas paliko grupę. Po kelių mėnesių Deividas atsitiktinai užėmė pagrindinio grupės gitaristo ir vokalisto rolę, taip dalindamasis pagrindiniais vokalais su Rodžeriu Votersu ir Ričardu Raitu. Deivido grojimas gitara ir dainų rašymas tapo labai svarbia „Pink Floyd“ sėkmės dalimi 8-ajame dešimtmetyje. Tačiau, po didžiulės „Dark Side of the Moon“ ir „Wish You Were Here“ sėkmės, Rodžeris Votersas perėmė vis daugiau grupės kontrolės, parašydamas daugumą „The Wall“ dainų vienas pats. Santykiai tarp Rodžerio ir Deivido vis blogėjo kuriant „The Wall“ filmą ir 1983 m. „Pink Floyd“ albumą „The Final Cut“. 1985 m. Rodžeris Votersas pareiškė jog „Pink Floyd“ buvo „kūrybiškai išeikvota jėga“. 1986 m. Gilmoras ir būgnininkas Nikas Meisonas spaudos konferencijoje pranešė, jog Votersas paliko grupę ir jie tęs veiklą be jo. Deividas perėmė grupės kontrolę ir parašė naują albumą „A Momentary Lapse of Reason“ (1987), prie kurio kūrimo šiek tiek prisidėjo ir Nikas, o Ričardas Raitas įrašuose dalyvavo kaip kviestinis muzikantas. 1986 m. Deividas nusipirko laivą-namą „Astoria“ ir ten įrengė įrašų studiją. Čia buvo įrašyti du paskutiniai „Pink Floyd“ albumai („A Momentary Lapse of Reason“ ir „The Division Bell“) ir jo solinis albumas „On an Island“. Šiuo metu laivas prišvartuotas Temzės upėje netoli „Hampton Court Palace“.Kartu su kitu ‘Pinkų’ nariu Nicku Masonu  muzikantas patvirtino: “The Endless River” – paskutinis “Pink Floyd” albumas.“Tai bus paskutinė muzika, kurią kada nors išgirsite iš “Pink Floyd” stovyklos”, – sakė Davidas Gilmouras, paklaustas ar galima ateityje tikėtis dar daugiau naujienų iš pinkų. “The Endless River” – yra grupės pabaiga”, – pridūrė jis.“Rickas Wright’as  – miręs. Todėl esu tikras, kad “The Endless River” tęsinio tikrai nebus. Mano žmona Polly mano, kad tai – labai graži idėja viską užbaigti. Taigi, tokia mūsų pabaiga”, – BBC 6Music eteryje kalbėjo Gilmouras.Tačiau čia pat muzikantas pridūrė, kad jis gali panaudoti kai kuriuos įrašus, kurtus drauge su Ricku Wrightu dar 2008 metais savo soliniam albumui.

1989 – išleista amerikiečių grupės „Miracles“ įkūrėjo Smokey Robinson (Smouki Robinsono) autobiografija „Inside My Life“.

1998 – Australijos teismas apkaltino „Oasis“ grupės narį Liama Gallagher (Lajemą Galagerį) sulaužius gerbėjui nosį. Sumokėjęs 10 tūkst. JAV dolerių, muzikantas buvo paleistas.

1999 – autoavarijoje sunkiai sužeistas amerikiečių muzikantas George Jones (Džordžas Džounsas).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Komentarai

komentarai(-ų)