„Ši diena muzikos istorijoje“ – 2000-aisiais Michael Bolton buvo nubaustas 5,4 mln. bauda už dainos plagiavimą

„Ši diena muzikos istorijoje“. Gegužės 9-oji šou pasaulyje:

1939 – Ray Eberle (Rėjus Eberly) įrašė „Stairway to the Stars“ kartu su Glenn Miller (Gleno Milerio) orkestru.

1944 – Jimmie Davis (Džimis Deivisas) tapo Luizianos gubernatoriumi. J.Davis parašyta daina „You Are My Sunshine“ tapo hitu.

1949 – gimė JAV dainininkas Billy Joel (Bilis Džoelas).

Dave Gahan1962 – gimė Dave Gahan (Deivas Gehenas) – „Depeche Mode“ vokalistas. Be duslaus vokalisto David‘o Gahan‘o baritono sintetiniuose „Depeche Mode“ garsuose taip pat nebūtų buvę tiek ugnies. Kai Gahan‘as 1980-aisiais prisijungė prie grupės, jis tapo ta trūkstama dėlionės dalimi – charizmatišku, stilingu dainininku. Iš pradžių Gahan‘as dainavo ledine beakcente maniera, stengdamasis išgauti viską iš pirmųjų „Depeche Mode“ hitų – tokių kaip „Just Can’t Get Enough“ ar „Dreaming of Me“ priedainių, o jo balse vis dar buvo jundamas berniukiškas laisvumas. Dešimtojo dešimtmečio viduryje po nesėkmingo bandymo nusižudyti, Gahan‘as savo priklausomybę heroinui sustabdė, atlikęs kursą reabilitacijos klinikoje. 1997-aisiais atsigavęs Gahan‘as kartu su „Depeche Mode“ įrašė albumą „Ultra“, o 2001-aisiais sekė „Exciter“. 2003-aisiais Gahan‘as pradėjo solinę karjerą po 22-ejų metų, skirtų tik „Depeche Mode“. Debiutavo jis ne tik kaip solistas, tačiau ir kaip visų savo dainų autorius – birželio mėnesį pasirodė pirmasis jo diskas „Paper Monsters“. Tuomet jis išsirengė į koncertines gastroles po Šiaurės Ameriką ir Europą, kuomet pristatė savo geidulingą roko įrašą. 2007-ųjų rudenį pasirodęs singlas „Kingdom“ tapo pirmuoju kūriniu, pristatančiu antrąjį solinį atlikėjo albumą „Hourglass“.

1962 – „The Beatles“ su įrašų kompanija „Emi Records“ pasirašė savo pirmąjį kontraktą.

1971 – gimė „Oasis“ gitaristas Paul McGuigan (Polas Magiganas).

1988 – išleistas dešimtasis amerikiečių dainininko Prince (Princo) albumas „Lovesexy.“ Kai kurios parduotuvės atsisakė jį pardavinėti dėl tos priežasties, kad ant albumo viršelio buvo pavaizduotas nuogas kūnas.

1998 – perdozavęs narkotikų mirė 39 metų bliuzo dainininkas Lester Butler (Lesteris Batleris).

2000 – JAV federalinis apeliacinis teismas pripažino, kad Michael Bolton (Maiklas Boltonas) plagijavo dainos „Love is a Wonderful Thing“ motyvus ir nubaudė 5.4 milijonų dolerių suma. Originali daina tuo pačiu pavadinimu buvo išleista grupės „Isley Brothers“ 1966 metais.

2010 – būdama 92 metų Niujorke mirė džiazo dainininkė Lena Horne (Lena Horn), tapusi pirmąja juodaode atlikėja, su kuria kontraktą pasirašė viena iš didžiųjų Holivudo kino studijų.

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Komentarai

komentarai(-ų)