„Ši diena muzikos istorijoje“ – ar savo fonotekoje turite vieną geriausių roko istorijoje albumą – „U2“ 1987-aisiais išleistą „The Joshua Tree“?

„Ši diena muzikos istorijoje“ – kviečiame drauge atversti dar vieną muzikos kalendoriaus lapelį ir sužinoti kas įvyko kovo 9-ąją.

1944 – gimė buvęs britų grupės „The Move“ gitaristas Trevor Burton (Trevoras Bertonas).

1974 – įvyko pirmasis roko grupės „Bad Company“ koncertas Anglijoje. „Bad Company“ – bliuzroko supergrupė, susikūrusi 1973 metais ir sudaryta iš grupių „Free“ (Paul‘as Rodgers‘as, Simon‘as Kirke), „Mott the Hoople“ (Mick‘as Ralphs‘as) bei „King Crimson“ (Boz Burrell‘as) narių. „Bad Company“ vadyba užsiėmė Peter‘is Grant‘as, kuris į milžinišką sėkmę atvedė ir „Led Zeppelin“. „Bad Company“ savo klestėjimo laikus išgyveno 8-ajame dešimtmetyje.

U2 virseliui1987 – airių roko grupė „U2“ išleido penktąjį studijinį albumą „The Joshua Tree“. Albumas buvo įrašinėjamas nuo 1986 m. liepos iki tų pačių metų lapkričio mėnesio „Windmill Lane Studios“ studijose, Dubline. Jį sudaro 11 dainų, penkios iš jų išleistos kaip singlai. „The Joshua Tree“ iškart debiutavo topo viršūnėje Jungtinėje Karalystėje, laimėjo dvi Grammy statulėles. 1989 m. žurnalo „Rolling Stone“ sudarytame sąraše „100 geriausių 1980-ųjų albumų“, užėmė 3-ąją vietą, o 2003 m. to paties žurnalo sąraše „500 geriausių visų laikų albumų“ pasiekė 26-ąją vietą. Albumas dažnai cituojamas kaip vienas geriausių roko istorijoje. Taip pat tai ir vienas iš didžiausiu skaičiumi parduotų albumų pasaulyje. JAV parduota 10 mln., o visame pasaulyje – virš 25 mln. kopijų.

2010 – Didžiosios Britanijos roko muzikos legenda „Pink Floyd“ padavė ieškinį garso įrašymo bendrovei EMI dėl autorinio honoraro už grupės albumų skaitmeniniu formatu pardavimą išmokėjimo.

..geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Komentarai

komentarai(-ų)