„Ši diena muzikos istorijoje“ – šią dieną 1968-aisiais Jimi Hendrix tituluotas „didingiausiu gitaristu pasaulyje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – atverskime kovo 15-osios kalendoriaus lapelį ir sužinokime kas svarbaus įvyko šou pasaulyje būtent šią dieną!

1940 – gimė grupės „The Grateful Dead“ bosistas ir vokalistas Phil Lesh.

1941 – gimė amerikiečių ankstyvojo roko grupės „The Beach Boys“ narys Mike Love.

Jimi Hendrix1968 – žurnalas „Life“ pavadino Jimi Hendrix „didingiausiu gitaristu pasaulyje“. Daugelis pripažįsta, jog Jimi Hendrix buvo svarbiausas muzikantas populiariosios muzikos istorijoje, grojęs elektrine gitara. Jis 1992 metais pateko į „Rokenrolo šlovės muziejų“. Jimi Hendrix stengėsi sujungti tai, ką jis vadino „žeme – bliuzą, džiazą ir funk muzikos stilių, su savo ilgomis gitaros kompozicijomis, kuriuose jaučiasi stiprus psichodelikos prieskonis, jo paties vadintomis „visata“. Gitaristas pradėjo naudoti įrašų studiją kaip pagalbinę priemonę, padedančią muzikos idėjoms išreikšti; jis buvo vienas iš pirmųjų bandžiusiųjų ir plėtojusiųjų muzikos efektus, tokius kaip stereofonija, kūrinių įrašymo metu. Džimio muzikai būdingas stiprus garsas, didelė jėga, įvairių gitaros efektų panaudojimas ir preciziškas atlikimas.

1976 – sunkiojo roko grupė „Kiss“ išleido albumą „Destroyer“, kuris tapo pirmuoju platininiu grupės disku, jame taip pat buvo pirmasis į Top 10-uką pakilęs singlas, stipri Peter‘io Criss‘o baladė „Beth“.

1993 – sulaukęs 61-erių metų, nuo AIDS mirė kompozitorius Anthony Bowles.

2008 – nesulaukęs 57-erių Vilniuje mirė aktorius, dainininkas, kompozitorius, dainuojamosios poezijos atlikėjas, pramoginių renginių vedėjas Vytautas Kernagis.

2011 – būdamas 41 metų amžiaus Jungtinėse Valstijose mirė reperis Nate Dogg.

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)