„Ši diena muzikos istorijoje“ – 1973-aisiais šią dieną Londone įvyko „Queen“ debiutinis koncertas!

„Ši diena muzikos istorijoje“. Balandžio 9-oji šou pasaulyje:

1932 – gimė rokenrolo legenda Carl Perkins (Karlas Perkinsas). Amerikos rockabilly stiliaus muzikantas, kurio svarbiausi įrašai vyko 1954 metais Memfio „Sun Records Studio“ įrašų studijoje. Geriausiai žinoma atlikėjo daina – „Blue Suede Shoes“.

1966 – Percy Sledge (Persis Sledžas) išleido hitą „When a Man Loves a Woman“.

1970 – Paul McCartney (Polas Makartnis) paskelbė apie oficialų grupės „The Beatles“ iširimą.

1973 – Paul McCartney (Polas Makartnis) išleido dainą „My Love“.

Queen1973 – Londone įvyko „Queen“ debiutinis koncertas. Britų roko grupė Queen pradėjo savo karjerą 1971 metais, kai Brian’as (gitaristas) ir Rodžeris (būgnininkas), iš išnykusios grupės „Smile“ pradėjo koncertuoti kartu su dainininku – Freddie Mercury ir koledžo bendraklasiu Johnu (bosinė gitara). Jaunoji grupė koncertavo mažuose vakarėliuose aplink Londoną, kol jų įrašai surado kelią į „EMI“ apdovanojimus. Oficialiai kartu jie pasirodė 1973 metų liepą ir debiutavo kaip grupė „Queen“. 1991 metų lapkričio 24 dieną Fredžio Merkurio vardu išplatintas pranešimas spaudai, kuriame jis pirmą kartą viešai prisipažino sergantis AIDS. Nepraėjus 24 valandoms jis mirė. Praėjus tik keletui mėnesių po Merkurio mirties, “Queen” daina „Bohemian rhapsody“ buvo panaudota kaip garso takelis filme „Veino pasaulis“, Londone surengtas didelis koncertas Freddie Mercury atminimui tam, kad surinktų pinigų AIDS aukoms. Jame taip pat dalyvavo garsūs atlikėjai Eltonas Džonas, Guns n’ roses ir David Bowie. Koncertas buvo transliuojamas per televiziją, jį žiūrėjo daugiau nei milijardas žmonių. Iš visų grupės įrašų net 18 albumų, 18 singlų ir 10 DVD yra pasiekę aukščiausias topų vietas. 2001 m. “Queen” buvo įrašyta į Rokenrolo šlovės muziejų. 2012 m. rugpjūčio 12 d. “Queen” pasirodė Londono olimpiniame stadione vykusioje 2012 m. vasaros olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje. Grupė scenoje parodė specialiai paruoštą vaizdo klipą, kuriame F. Mercury bendrauja su publika 1986 m. koncerto metu. Po to May atliko solinę dainos „Brighton Rock“ versiją iš „Sheer Heart Attack“ albumo. Pabaigoje prie pasirodymo prisijungė Taylor ir atlikėja Jessie J, kurie kartu atliko kūrinį „We Will Rock You”.

2012 – „Lotynų“ popmuzikos dainininkas Marc Anthony (Markas Entonis) po septynerių santuokos metų padavė skyrybų su Jennifer Lopez (Dženifer Lopes) prašymą.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Komentarai

komentarai(-ų)