„Ši diena muzikos istorijoje“ – su gimtadieniu, Janet!

„Ši diena muzikos istorijoje“. Gegužės 16-oji šou pasaulyje:

 

1947 – gimė grupės „Nazareth“ narys Darrel Sweet (Darelas Svytas).

1966 – gimė JAV dainininkė ,dainų autorė ir aktorė Janet Jackson (Dženet Džekson) . Ji – jauniausia atlikėjo Michael Jackson sesuo, savo karjerą pradėjusi seriale „The Jacksons“. Debiutinį albumą „Janet Jackson“ atlikėja išleido 1982 m. ir šiuo metu yra išleidusi vienuoliką albumų, iš kurių naujausiasis, „Unbreakable“, buvo išleistas 2015 m. spalį ir pasiekė pirmąją vietą „Billboard 200“ tope.Janet Jackson visame pasaulyje yra pardavusi daugiau nei 160 milijonų įrašų ir yra viena iš geriausiai parduodamų visų laikų atlikėjų.

janet-jackson

Janet Jackson

1966 – išleistas grupės „Beach Boys“ albumas „Pet Sounds“.The Beach Boys“ susikūrė 1961-aisiais. Išgarsėjo jie savo harmoningu vokalu ir dainų tekstais, pasakojančiais apie Kalifornijos jaunimo kultūrą – banglentes, merginas bei automobilius. Augančios Brian‘o Wilson‘o kūrybinės ambicijos vėliau transformavo jų muziką į gerokai novatoriškesnę kūrybą – tai jiems laimėjo kritikų pagyras, o vėliau įkvėpė ir ne vieną naują muzikantą.Būtent šis esminis kvintetas, kartu su ankstyvuoju nariu David‘u Marks‘u ir vėlesniu kolektyvo atstovu Bruce‘u Johnston‘u, 1988-aisiais buvo įtrauktas į rokenrolo šlovės muziejų. „The Beach Boys“ dažnai buvo vadinami „Amerikos grupe“ ir JAV singlų Top 40-uke turėjo net 36 savo kūrinius (daugiau nei bet kuri kita JAV roko grupė). Į „Hot 100“ pakilo net 56 jų dainos, tarp kurių – ir keturi numeris vienas singlai. Anot žurnalo „Billboard“, vertinant singlų ir albumų pardavimus, „The Beach Boys“ yra Amerikos grupė numeris vienas.

1966 BeachBoys

Beach Boys 1966m.

Grupė per savo karjerą patyrė ne vieną tiek muzikinį, tiek sudėties pasikeitimą – tai įtakojo grupės lyderio Brian‘o Wilson‘o psichologinės problemos ir narkotikų vartojimas (galiausiai privertęs jį pasitraukti iš kolektyvo veiklos) bei Dennis‘o ir Carl‘o Wilson‘ų mirtys 1983-aisiais bei 1998-aisiais metais. Savo vaidmenį suvaidino ir grupės narių teisiniai nesutarimai. Po Carl‘o Wilson‘o mirties, vieną iš pirminių grupės narių, Al‘ą Jardine‘ą, iš grupės išstumti panoro Mike‘as Love‘as. Jis ir Bruce‘as Johnston‘as tuomet išsinuomavo teises į grupės vardą ir tęsė gastroles, pasivadinę „The Beach Boys“.

1981 – „Pretenders“ būgnininkas Martin Chambers (Martinas Čembersas) vedė Tracy Atkinson (Teisę Atkinson).

2000 – „Catto“ galerijoje Londone buvo atidaryta amerikiečių dainininko Tony Bennetto (Tonio Beneto) paroda „What My Heart Has Seen“.

2010 – būdamas 67 metų mirė legendinis sunkiojo metalo vokalistas Ronnie James Dio (tikrasis vardas – Ronald James Padavona) buvo Amerikos heavy metal stiliaus vokalistas ir dainų autorius, priklausęs grupėms „Elf“, „Rainbow“, „Black Sabbath“, „Heaven & Hell“ bei savo paties projektui „Dio“. Jis buvo plačiai pripažįstamas kaip vienas galingiausių vokalistų heavy metal scenoje. 2010-ųjų metų gegužės 16-ąją dieną jis pralaimėjo šešių mėnesių kovą su skrandžio vėžiu. Liga jį pasiglemžė sulaukus 67 metų.

2014 – roko grupė „Coldplay“ išleido albumą „Ghost Stories“.Vien per pirmąją pardavimų savaitę  gegužės viduryje muzikos parduotuvių lentynose atsiradusio įrašo buvo nupirkta beveik 170 tūkstančių kopijų.„Ghost Stories“ tapo šeštuoju „Coldplay“ disku, pasiekusiu perkamiausių albumų čarto viršūnę.Jie laikomi viena geriausiai savo įrašus parduodančių britų muzikos grupių – pasaulyje „Coldplay“ jau pardavė daugiau nei 55 milijonus įrašų.
2014 – kanadiečių dainininkė Celine Dion (Selin Dion) išleido albumą „Céline… une seule fois / Live 2013“.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Komentarai

komentarai(-ų)