„Ši diena muzikos istorijoje“ – su 57-uoju, Roddy Bottum!

 

„Ši diena muzikos istorijoje“. Liepos 1-oji šou pasaulyje:

1945 – gimė dainininkė, dainų autorė bei aktorė Deborah Harry (Debora Hari), labiausiai išgarsėjusi kaip pagrindinė grupės „Blondie“ vokalistė.

1951 – gimė grupės „B-52’s“ narys Fred Schneider (Fredas Šnaideris). „B-52’s“ – New Wave roko grupė, susikūrusi Amerikoje 1976 metais.

1963 – „The Beatles“ įrašė dainas „She Loves You“ ir „I’ll Get You“.

Faith No More1963 – gimė Roddy Bottum (Rodis Botumas) iš grupės „Faith No More“. 1981-aisiais Kalifornijos muzikantai Mike’as „Puffy“ Bordin‘as, Billy Gould‘as, Mike’as Morris‘as ir Wade’as Worthingtona‘s sukūrė grupę „Sharp Young Men“, kuri beveik iš karto buvo pervadinta į „Faith No Man“. Jie teišleido vieną singlą „Quiet In Heaven (B-side Song of Liberty)“. 1982 metais Wade’as paliko grupę po jos pirmojo koncerto. Jį pakeitė klavišininkas Roddy Bottum‘as. Jis, Billy ir Puffy greitai rado bendrą kalbą, tačiau visi trys ėmė vis labiau nekęsti Mike’o Morriso, kadangi šis bandė vadovauti likusiems grupės nariams. Tad ne už ilgo jis buvo išmestas iš „Faith No Man“. Tuo metu, Billy draugas pasiūlė pervadinti grupę į „Faith No More“. 1983-aisias, po keleto vokalistų, tarp kurių buvo ir Courtney Love (K. Cobain‘o žmona) keitimų, prie grupės prisijungė Chuck‘as Mosely’is. 1985 metais „Faith No More“ išleido pirmąjį savo albumą „We Care A Lot“. 1986-aisiais grupė pasirašė kontraktą su „Slash Records“, Los Andželo įrašų studija, kuri platino įrašus per „Warner Bros. Records“. „Faith No More“ taip pat pasirašė sutartį su „Polygram“ kompanijos įrašų studija. 1998-aisiais grupė išsiskirstė.

Superstar _

1973 – Brodvėjuje po 720 spektaklių buvo paskutinį kartą parodyta roko opera „ 1970 m.pristatyta kaip „rock-opera“, nors tai buvo profesionalaus kompozitoriaus A. L. Webberio bei libretisto Timo Rice’o šlovingas darbas. Vakaruose ji taip pat krėstelėjo sceninių miuziklų pasaulį ir nustatė modernumo parametrus, drąsiai derindama dinamiškus šokius, teatro elementus, klasikinę instrumentuotę bei roko ekspresiją. „Jesus Christ Superstar“ tiesiog apžavėjo Lietuvos ankstyvojo roko muzikantą Kęstutį Antanėlį, kuris „nurašęs“ partitūrą tiesiog iš klausos (grojant plokštelę), 1971 m. gruodžio 25 d. Vilniuje, tuometiniame Dailės institute, pastatė šią roko operą. Tai buvo savotiška jos premjera visoje Rytų Europoje.

1981 – 32 metų John Morey (Džonas Morei) iš grupės „Steppenwolf“ žuvo automobilio avarijoje.

1984 – KISS išleido albumą „Animalize“.

1987 – grupė „Grateful Dead“ išleido plokštelę „In The Dark“.

2011 – supermanekenė Kate Moss (Keit Mos) ramiame Anglijos kaime ištekėjo už „The Kills“ gitaristo Jamie Hince (Džeimio Hinso).

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Komentarai

komentarai(-ų)