„Ši diena muzikos istorijoje“ – 52 metai po „Cream“ iširimo

„Ši diena muzikos istorijoje“. Liepos 10-oji šou pasaulyje:

 1954 – gimė grupės „Pet Shop Boys“ narys Neil’as Tennant’as. Su muzikos apžvalgininku ir architektūros koledžo studentu Christopher’iu Lowe’u 1981-ųjų rugpjūčio 19 dieną jis visiškai atsitiktinai susitiko muzikinėje parduotuvėje, esančioje King’s Road’o gatvėje, o po dviejų metų šis duetas suprato, kad tapo nepakeičiamais kolegomis. Kiekvieno muzikinio kolektyvo kelyje yra du bene svarbiausi įvykiai: susitikimas ir pirmos dainos išleidimas.

Cream

1968 – po atsisveikinimo turo Eric Clapton (Erikas Kleptonas) paskelbė apie grupės „Cream“ iširimą. „Cream“ buvo 7-ojo dešimtmečio britų roko grupė, kurią sudarė gitarininkas Eric‘as Clapton‘as, bosininkas Jack‘as Bruce‘as ir būgnininkas Ginger‘is Baker‘is. Jie tapo pirmąja tikrai stipria roko supergrupe. „Cream“ skambesį galima apibūdinti kaip bliuzo, pop muzikos bei psichodelinio roko mišinį. Jų muzikoje persipynė Clapton‘o gitara atliekamas bliuzas, galingas Jack‘o Bruce‘o vokalas ir jo bosine gitara išgaunami smarkūs ritmai bei džiazu dvelkiantis Ginger‘io Baker‘io mušimas būgnais. Visame pasaulyje jie pardavė daugiau kaip 35 milijonus savo albumų, o vienas iš jų darbų, „Wheels of Fire“ tapo pirmuoju pasaulyje platininiu tiražu parduotu albumu.

1975 – dainininkė Cher (Šer) pareiškė norą skirtis su Greg Allman (Gregu Almanu), su kuriuo susituokė prieš 10 dienų.

1986 – Jerry Garcia (Džerį Garsią) ištiko diabetinė koma. Po poros savaičių jis buvo paleistas iš ligoninės.

2000 – David Orgell (Deivido Orgelio) juvelyrinių dirbinių parduotuvė Beverli Hilse pateikė 1.45 milijono dolerių ieškinį Michael Jackson (Maiklui Džeksonui). Ieškinys buvo susijęs su deimantais inkrustuotu laikrodžiu, kuris buvo grąžintas į parduotuvę apgadintas.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)