„Ši diena muzikos istorijoje“ – išleistas pirmasis grupės „The Rolling Stones“ įrašas „Come On“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Birželio 7-oji šou pasaulyje:

1940 – gimė dainininkas Tom Jones (Tomas Džounsas). Pilnas atlikėjo vardas – Thomas Jones Woodward. Profesionaliai dainuoti jis pradėjo 1963-aisiais, tuomet pasivadinęs „Tommy Scott“ jis koncertavo kartu su velsiečių grupe „The Senators“.

1952 – gimė amerikiečių roko grupės „Red Hot Chili Peppers“ buvęs gitaristas Daves Navarro (Deivas Navaro).Nors visų penkių gitaristų – Sherman’o, Slovak’o, Frusciante, Navarro, Klinghoffer’io, įrašiusių „Red Hot Chili Peppers“ albumus, stiliai buvo labai skirtingi, dažniausiai neužgožia energingos Flea bosinės gitaros. Visi keturi gitaristai buvo akivaizdžiai paveikti Jimi Hendrix kūrybos, tačiau tai ir buvo vienintelis jų panašumas. Sherman’o gitara grojo sausiausiai ir džeržgė labiausiai iš visų, tačiau jis stengėsi kaip galima labiau išlaikyti Slovak’o stilių, kadangi didžioji dalis pirmųjų „Red Hot Chili Peppers“ dainų buvo kurtos su juo. Savo ruožtu Slovak’as daugiausiai savo grojime išnaudojo tamsesnius bliuzo ir fanko aspektus. John Frusciante atnešė į grupę daugiau melodingumo ir muzikos gylio, o Dave Navarro išsiskyrė iš kitų savo sunkiu garsu ir psichodeliniais motyvais. 2009 metų pabaigoje ilgametis grupės gitaristas John Frusciante paskelbė, kad palieka grupę. Jo vietą užėmė kartu su „Red Hot Chili Peppers“ per „Stadium Arcadium“ albumo turą grojęs Josh Klinghoffer.Didžiausiu grupės indėliu į dabartinio roko kultūrą neabejotinai laikytinas jos patrauklumas tiek baltaodžių, tiek juodaodžių auditorijai, ir repo muzikos populiarinimas baltųjų tarpe. Nors retas grupės fanas ką nors žino apie jos formavimosi laikotarpį devintajame dešimtmetyje, tai buvo pamatai jos neblėstančiam populiarumui dešimtajame praeito amžiaus ir pirmajame šio amžiaus dešimtmečiuose.

Prince

Prince

1958 – gimė amerikiečių dainininkas Prince‘as Rogers‘as Nelson‘as, žinomas tiesiog Prince vardu. Dainininkas septynis kartus apdovanotas „Grammy“ bei „Oskarais“, o 2004-aisiais įtrauktas į Rokenrolo šlovės muziejų. Tais pačiais metais „ARC Rock on the Net“ išrinko jį geriausių pop muzikos atlikėjų vyru per pastaruosius 25 metus,  žurnalas „Rolling Stone“ skyrė 28-ąją poziciją geriausių visų laikų atlikėjų rinkimuose. Na, o gimtadienio dieną, birželio 7, 1978-aisiais, išleistas dainininko pirmasis singlas „Soft and Wet“.Per savo karjerą Prince pardavė daugiau nei 100 mln. įrašų, buvo 7 kartus apdovanotas „Grammy“ ir vienu „Oskarų“ apdovanojimu. Būdavo įvertinamas kaip geriausiai koncertuojantis pasaulio solo atlikėjas. Albumai „Sign ‘O’ the Times“ (1987) ir „Purple Rain“ (1984) nuolat įtraukiami į geriausių visų laikų albumų sąrašus. Tarp žymiausių Prince dainų: „Little Red Corvette“ (1982), „When Doves Cry“ (1984), „Purple Rain“ (1984), „Kiss“ (1986), „Cream“ (1991), „The Most Beautiful Girl in the World“ (1995).Prince mirė 2016 m. balandžio 21 d. Čanhasene, Minesotos valstijoje, savo „Paisley Park“ rezidencijoje

1963 – išleistas pirmasis grupės „The Rolling Stones“ įrašas „Come On“.

1966 – gimė grupės „Stone Temple Pilots“ būgnininkas Eric Kretz (Erikas Krecas).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)