„Ši diena muzikos istorijoje“ – patinka „Gun’s ‘N Roses“? Tuomet šiandien švęsti tiesiog būtina!

„Ši diena muzikos istorijoje“. Balandžio 8-oji šou pasaulyje:

1962 – gimė „Gun’s ‘N Roses“ gitaristas Izzy Stradlin (Izis Stradlinas).

1963 – gimė dainininkas ir dainų autorius Julian Lennon (Džulijanas Lenonas), John Lennon (Džono Lenono) sūnus. Jis yra vienintelis sūnus iš pirmosios Lennon‘o santuokos su Cynthia Powell. Julian‘o krikštatėvis – „The Beatles“ vadybininkas Brian‘as Epstein‘as. Julian‘o vardas jam parinktas velionės John‘o Lennon‘o motinos Julios garbei.

1977 – „Damned“ tapo pirmąja britų pankroko grupe, koncertavusia JAV.

Malcolm Mc Laren2010 – būdamas 64 metų mirė buvęs pankroko grupės „Sex Pistols“ vadybininkas Malcolm McLaren (Malkolmas Maklarenas). 1971 metais McLaren’as kartu su savo partnere, dizainere Vivienne Westwood Londone, Kings Roud’o 430 atidarė madingų rūbų parduotuvę „Let It Rock“, vėliau pervadintą į SEX, dar vėliau – „Too Fast To Live, Too Young To Die“ ir „Seditionaries“. Dar 1972 m., būdamas Niujorke vykstančioje mados mugėje, McLaren’as pirmą kartą susitiko su amerikiečių punk grupe „The New York Dolls“. Tais pačiais metais jis pervadino savo parduotuvę į „Too Fast To Live Too Young To Die“ ir ėmė rūpintis „The New York Dolls“ sceniniais rūbais. Maždaug nuo 1974 metų jis netgi tapo šios grupės vadybininku. Apie 1975 metus Malcolm’o padėjėjas Bernie Rhodes, neilgai trukus tapęs „The Clash“ vadybininku, supažindino McLaren’ą su John Lydon (sceninis vardas Johnny Rotten), kuris tuo metu vaikščiojo trumpai kirptais žaliai dažytais plaukais, apiplyšusiais rūbais ir su užrašu „I hate“ (angl. nekenčiu) ant „Pink Floyd“ reklaminių marškinėlių. Jo išvaizda ir pasaulėžiūra padarė didelį įspūdį McLaren’ui ir Rotten’as buvo pakviestas perklausai, kaip galimas naujas vokalistas. Rotten’as buvo priimtas, o grupė pervadinta į „Sex Pistols“, kaip pareiškė Malcolm’as, jis norėjo, kad pavadinimas skambėtų kaip „jauni seksualūs žmogžudžiai“. Pirmasis „Sex Pistols“ singlas „Anarchy in the U.K.“ buvo išleistas EMI, 1976 m. lapkričio mėn. O tų pačių metų gruodžio 1-ąją įvyko pagarsėjęs incidentas, kai Steve Jones iškeikė televizijos vedantįjį tiesioginio eterio metu ėmusį interviu iš grupės. EMI nutraukė kontraktą su grupe, o pastaroji išgarsėjo visoje šalyje.

2014 – Ant kelio ženklo prie vieno miesto Jungtinėse Valstijose užrašyta: „Sveiki atvykę į Aberdyną. Ateik, koks esi (Come As You Are)“. Ta eilutė iš legendinės „Nirvana“ dainos pasveikina gerbėjus iš viso pasaulio, plūstančius čia pagerbti Kurto Cobaino (Kurto Kobaino).Praėjus 20-čiai metų po to, kai „Nirvana“ lyderis nusižudė, šis apšiuręs miestas Vašingtono valstijoje, už dviejų valandų kelio nuo Sietlo, labai stengiasi, kad garsiausio jo sūnaus atminimas gyventų toliau.

K.Cobainas mirė būdamas 27-erių, kai „Nirvana“ buvo šlovės viršūnėje, išleidusi tokius pasaulinius hitus kaip „Come as You Are“ ir „Smells Like Teen Spirit“, davusi pradžią ištisai grandžo – pankmuzikos ir sunkiojo metalo samplaikos – grupių kartai.Per kelerius trumpus metus jis nuėjo ilgą kelią: nuo niūrių sunkiai besiverčiančio miško kirtėjų miesto gatvių iki tarptautinės šlovės ir turtų, prabangaus namo prašmatniame Sietlo Denny-Blaine’o (Denio-Bleino) rajone.Būtent tame name, kambaryje virš garažo, 1994 metų balandžio 8 dieną buvo rastas jo kūnas.K.Cobainas šovė sau į galvą. Koroneriai jo organizme aptiko didelę heroino koncentraciją ir nustatė, kad palaikai tame kambaryje išbuvo kelias dienas. Jie apskaičiavo, kad dainininkas mirė balandžio 5 dieną.Su tokia mirtimi K.Cobainas „įstojo“ į vadinamąjį 27-ių klubą – sąrašą žvaigždžių, mirusių 27 metų amžiaus nuo narkotikų ar alkoholio. Tam niūriam klubui priklauso Jimi Hendrixas (Džimis Hendriksas), Janis Joplin (Dženis Džoplin), Jimas Morrisonas (Džimas Morisonas), Brianas Jonesas (Brajenas Džounsas) iš „The Rolling Stones“, Amy Winehouse (Eimi Vainhaus).

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)