„Ši diena muzikos istorijoje“ – „The Beatles“ pristato „All You Need is Love“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Liepos 7-oji šou pasaulyje:

ringo-starr-650x4001940 – gimė britų grupės „The Beatles“ būgnininkas Richard‘as Starkey, kuris geriau yra žinomas savo sceniniu, Ringo Starr‘o, vardu. 1940-ųjų liepos 7-ąją dieną gimęs atlikėjas yra Akademijos apdovanojimų laimėtojas, muzikantas, dainininkas, dainų autorius bei aktorius, labiausiai išgarsėjęs, kaip legendinės grupės „The Beatles“ būgnininkas. Jis buvo vyriausias grupės narys ir paskutinysis prisijungęs prie „Nepaprastojo ketvertuko“. Pasibaigus „The Beatles“ veiklai, jis tęsė sėkmingą solinę karjerą.2015m.Ringo Starras (Ringas Staras) galiausiai buvo priimtas į Rokenrolo šlovės muziejų, sulaukęs nedidelės vieno iš jo garsiųjų draugų pagalbos.R. Starras yra paskutinis iš „The Beatles“ narių, pagerbtas šiame muziejuje už savo individualų darbą ir patekęs į jį po savo grupės narių Paulo McCartney (Polo Makartnio) ir velionių Johno Lennono (Džono Lenono) bei George`o Harrisono (Džordžo Harisono).Visuomet laikytas ketvirtuoju „bitlu“, temdomu Johno, Paulo ir George`o šlovės, jis dabar irgi buvo įamžintas kaip lygiavertis lyderis.R. Starras į Rokenrolo šlovės muziejų buvo priimtas kartu su grupe „Green Day“, andergraundo ikona Lou Reedu (Lu Rydu), Joan Jett (Džoan Džet) ir „The Blackhearts“, taip pat soulo atlikėju bei muzikos kūrėju Billu Withersu (Bilu Vaitersu), gitaristu Stevie Ray Vaughanu (Stiviu Rei Voanu) ir „Double Trouble“, „The Paul Butterfield Blues Band“ bei „The „5“ Royales“.74 metų R. Starrą per ceremoniją pristatė P. McCartney.Tada R. Starras užlipo ant scenos ir tarė: „Mano vardas Ringo ir aš groju būgnais – jei kas nors nežinojote“.

1967 – buvo išleistas britų grupės „The Beatles“ albumas „All You Need is Love“.

1971 – susituokė populiariausios švedų grupės „Abba“ nariai Bjorn Ulvaeus (Bjornas Ulvėjus) ir Agnetha Faltskog (Agneta Faltskog).

1984 – grupės „Frankie Goes To Hollywood“ daina „Relax“ tapo labiausiai perkamu singlu Didžiosios Britanijos istorijoje. 9-ojo dešimtmečio viduryje geriausius savo laikus išgyvenusi Didžiosios Britanijos šokių pop muzikos grupė. Liverpulyje šį kolektyvą subūrė vokalistas Holly Johnson‘as, o prie jo prisijungė vokalistas bei klavišininkas Paul‘as Rutherford‘as, būgnininkas Peter‘is Gill‘as, bosine gitara grojęs Mark‘as O’Toole ir gitaristas Brian‘as Nash‘as. Debiutinis grupės singlas „Relax“ sulaukė daug dėmesio, nes buvo uždraustas transliuoti „BBC“ eteryje, nors pasiekė šeštą šalies topo vietą, o vėliau penkioms savaitėms užkopė ir iki pačios viršūnės. Daina tapo vienu sėkmingiausiu darbų p1984-aisiais metais ir galiausiai geriausiai parduodamų visų laikų britų singlų tope atsidūrė 7-ojoje pozicijoje (sąrašas sudarytas 2006-ųjų gegužę). Po to, kai sėkmės sulaukė ir vėliau sekusios dainos „Two Tribes“ bei „The Power of Love“, „Frankie Goes to Hollywood“ tapo antrąja grupe istorijoje, kuriai pavyko pasiekti D. Britanijos topo viršūnę su pirmais trimis savo singlais.

syd-barrett

2006 – sulaukęs 60 metų amžiaus, mirė vienas iš garsiosios roko grupės „Pink Floyd“ įkūrėjų Syd Barrett (Sidas Baretas). Būtent jis turėjo didžiausią įtaką ankstyvosios grupės kūrybos krypčiai bei stilistikai, nors 1968-aisiais metais jis pasitraukė iš grupės. Tai įvyko tuo metu, kai netilo kalbos apie jo psichinę būklę, kurią neva galėjo paveikti itin didelis narkotinių medžiagų vartojimas. Aktyvią roko muzikanto veiklą jis vykdo apie septynerius metus – du albumus jis įrašė su „Pink Floyd“, du pristatė kaip solo atlikėjas. Vėliau prasidėjo daugiau nei trisdešimt metų trukęs atsiskyrėliško gyvenimo laikotarpis. Pasibaigus veiklai roko grupėje jis išliko menininku ir aktyviu sodininku, kol jo gyvybė nutrūko 2006-aisiais metais. Iki to laiko nuo 9-ojo dešimtmečio apie atlikėją buvo parašyta daugybė biografinių veikalų. Pasitraukus iš viešojo gyvenimo, apie Syd‘ą Barrett‘ą buvo sukurtas ne vienas kūrinys, iš kurių bene žymiausias – buvusios jo grupės „Pink Floyd“ 1975-ųjų metų albumas „Wish You Were Here“.

 …geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Komentarai

komentarai(-ų)