„Ši diena muzikos istorijoje“ – šią dieną 1956-aisiais įvyko pirmasis Eurovizijos dainų konkursas!

„Ši diena muzikos istorijoje“. Gegužės 24-oji šou pasaulyje:

 

1941 – gimė Bob‘as Dylan‘as (tikrasis vardas – Robert‘as Allen‘as Zimmerman‘as) – tai Amerikos dainininkas bei dainų autorius, rašytojas, poetas, dailininkas, populiariosios muzikos elite praleidęs ištisus penkis dešimtmečius. Daugiausiai įvertinta Dylan kūryba nuo 7-ojo dešimtmečio, kuomet hitais tapo tokios jo dainos kaip „Blowin’ in the Wind“ ar „The Times They Are a-Changin’“. Pastarieji kūriniai tapo tiek pilietinių teisių gynėjų, tiek Vietnamo karo priešininku himnais. 2006-aisiais išleistas studijinis albumas „Modern Times“ JAV topuose debiutavo pirmoje pozicijoje, o tais pačiais metais „Rolling Stone“ šį darbą pripažino metų albumu. Per savo karjerą Dylan‘as laimėjo daugybę apdovanojimų už savo dainų tekstus, atlikimą bei įrašus. Jo įrašai atnešė jam „Grammy“, „Auksinio gaublio“ bei „Akademijos“ apdovanojimus, taip pat jis įtrauktas į rokenrolo šlovės muziejų, Nešvilio dainų autorių šlovės muziejų bei dainų autorių šlovės muziejų.

Bob Dylan

Bob Dylan

1945 – gimė rokenrolo karaliaus Elvis Presley (Elvio Preslio) žmona Priscilla Presley (Prisila Presli).

1956 – Šveicarijoje įvyko pirmasis Eurovizijos dainų konkursas.

1974 – mirė Edward Kennedy „Duke“ Ellington (angl. Edward Kennedy „Duke“ Ellington, 1899 m. balandžio 29 d. Vašingtonas – 1974 m. gegužės 24 d. Niujorkas) – amerikiečių džiazo kompozitorius, pianistas ir orkestro vadovas. Duke Ellington žinomas kaip vienas įtakingiausių džiazo, o gal ir visos amerikiečių muzikos, figūrų.Elligtonas vadino savo muziką labiau „amerikiečių muzika“, nei džiazu, ir mėgo apibūdinti tuos, kurie jam darė įspūdį, kaip „be kategorijos“. Tai aprėpė daug muzikantų, dirbusių su jo orkestru, kai kurie iš jų laikomi džiazo „grandais“ ir grojo su Ellingtonu dešimtmečius. Nors daugelis buvo verti dėmesio ir kaip nepriklausomi atlikėjai, Elligtonas suvienijo visus į vieną žinomiausių orkestrų džiazo istorijoje. Jis visada rašė specialiai kiekvieno muzikanto stiliui ir sugebėjimams, kaip „Jeep’s Blues“ Johnny’iui Hodges’ui, „Concerto for Cootie“ Cootie’iui Williams’ui ir „The Mooche“ „kebliajam Semui“ Nanton’ui. Taip pat įrašė dainas, rašytas jo orkestro muzikantų, kaip Juan Tizol’io „Caravan“ ir „Perdido“, kurios atnešė ispanišką atspalvį bigbendo muzikai. Po 1941 m. jis dažnai bendradarbiavo su kompozitoriumi – aranžuotoju Billy Strayhorn, kurį jis vadino savo „alter – ego“.

Duke Ellington

Duke Ellington

Elligton’as įrašinėjo daugelyje amerikietiškų įrašų studijų ir pasirodė kelete filmų. Po Antrojo pasaulinio karo su savo orkestru jis reguliariai koncertavo JAV ir Europoje. Duke’as vadovavo savo grupei nuo 1923 m. iki pat savo mirties 1974-aisiais. Po jo mirties grupę perėmė sūnus Mercer Ellington ir vadovavo ligi 1996 m., po kurio mirties nuo vėžio orkestrą perėmė jaunesnysis Mercer’io sūnus Paul Ellington.

1990 – Axl Rose (Eksl Rouz) ir Erin Everly (Erinas Everli) išsiskyrė. Pora santuokoje gyveno mažiau nei mėnesį.

1998 – Filadelfijos meras Ed Rendell (Edas Rendelas) gegužės 24-ąją Filadelfijoje paskelbė „Van Haleno diena“ .

1999 – David Bowie (Deividas Bouvi) įrašė dainą „What’s Really Happening“, kuri pasirodė albume „Hours.“

2010 – mirė JAV alternatyviojo metalo grupės „Slipknot“ bosininkas Paul Gray (Polas Grėjus).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)