„Ši diena muzikos istorijoje“ – šią dieną prieš 51 metus Stevie Wonder išleido „My Cherie Amour“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Gegužės 31-oji šou pasaulyje:

 

Clint

Clint Eastwood

1930 – gimė amerikiečių aktorius Clint Eastwood (Klintas Istvudas).Labiausiai jis žinomas dėl „kietų“, antiherojiškų personažų kūrimo veiksmo filmuose, ypač septintajame, aštuntajame ir devintajame praeito amžiaus dešimtmetyje. Istvudas laimėjo Oskarus už geriausią režisierių, geriausio vaizdo kūrėją ir buvo nominuotas geriausio aktoriaus kategorijoje. Šie filmai, kaip ir kiti, pavyzdžiui, „Pagrok man miglą“ (Play Misty for Me, 1971 m.), „Atstumtasis Džosis Veilsas“ (The Outlaw Josey Wales, 1976 m.), „Pabėgimas iš Alkatraso“ (Escape from Alcatraz, 1979 m.), „Ugnies linijoje“ (In the Line of Fire, 1993 m.) ir Gran Torino (2008 m.) pelnė didžiulį kritikų pripažinimą ir sulaukė komercinės sėkmės.Istvudas režisavo daugelį savo filmų, bet sėkmingi buvo ir kiti, kuriuose jis pats nevaidino, pavyzdžiui, „Paslaptinga upė“ (Mystic River, 2003 m.). Jis – vienintelis žmogus, vaidinęs stulbinančio populiarumo pasiekusiuose filmuose ištisus penkis dešimtmečius, taip tapdamas ilgiausiai vaidinančia visų laikų filmų žvaigžde.

1948 – gimė John‘as Henry „Bonzo“ Bonham‘as – Anglijos būgnininkas ir dainų autorius, geriausiai žinomas kaip grupės „Led Zeppelin“ narys. Bonham‘as gyveno tik 32-ejus metus – 1980 m. rugsėjo 25-ąją dieną jis mirė nuo plaučių edemos.

Stevie Wonderis1969 – Stevie Wonder (Styvis Vonderis) išleido albumą „My Cherie Amour“. Amerikos dainų autorius, dainininkas, instrumentalistas ir įrašų prodiuseris Stevie Wonder‘is gimė 1950 metų gegužės 13-ąją dieną. Tikrasis jo vardas buvo Stevland‘as Hardaway Judkins‘as, tačiau vėliau jis jį pasikeitė į Stevland‘o Hardaway Morris‘o. Wonder‘is – itin ryški figūra populiariosios muzikos pasaulyje antroje 20-ojo amžiaus pusėje. Jis įrašė daugiau nei 30 šalies Top 10-uko hitų, laimėjo 26 „Grammy“ apdovanojimus (solinio atlikėjo rekordas), prizą už gyvenimo pasiekimus, Akademijos apdovanojimą už geriausią dainą bei buvo įtrauktas tiek į rokenrolo atlikėjų, tiek dainų autorių šlovės muziejus.

1969 – grupė „Rolling Stones“ įrašė „Honky Tonk Women“.

1975 – grupė „Eagles“ išleido „One Of These Nights“.

1982 – grupė „Clash“ išleido albumą „Combat Rock“. Nors albumas tris kartus trumpesnis nei „Sandinista!“, tačiau lygiai nenuoseklus ir nevientisas. Nepaisant to, The Clash pasiekė populiarumo viršūnę. Daina „Rock The Casbah“ JAV topuose pasiekė 8 vietą, o „Should I Stay or Should I Go“ tapo geriausiai atpažįstama The Clash daina, bei viena geriausiai atpažįstamų rokenrolo dainų, apskritai.The Clash buvo britų pankroko grupė, gyvavusi 1976–1986 m. Grupės kūryboje dominavo politinės, socialinio maišto ir darbininkų gyvenimo temos. Pradėję kaip tipiški pankai The Clash vėliau į savo kūrybą įtraukė regio, dub ir tradicinio roko elementų. Į muzikos istoriją The Clash įėjo kaip viena pirmųjų ir reikšmingiausių pankroko grupių, bei kaip „London Calling“ – vieno geriausių visų laikų muzikinių albumų – autoriai.Plačiajam muzikos klausytojų ratui The Clash geriausiai žinomi dainomis „London Calling“ (1979), „Rock The Casbah“(1982) ir „Should I Stay or Should I Go“ (1982).Dar prieš išleidžiant „Combat Rock“ Nicky Headon buvo atleistas iš grupės dėl narkotikų vartojimo. Po įrašų į grupę susigrąžintas Terry Chimes. Tokios sudėties The Clash dalyvavo 1982 m. The Who atsisveikinimo ture kaip atidarančioji grupė.

The-Clash-Combat-Rock-322061

1988 – Bob Dylan (Bobas Dylanas) išleido albumą „Down in the Groove“.

1989 – įvyko pirmoji Tarptautinė roko muzikos apdovanojimų ceremonija.

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)