„Ši diena muzikos istorijoje“ – ar žinote akciją „Bed-in for Peace“ (Taika lovoje)? Šiandien būtų pats metas ją prisiminti!

„Ši diena muzikos istorijoje“. Kovo 22-oji šou pasaulyje:

1963 – „The Beatles“ išleido savo pirmąjį albumą Didžiojoje Britanijoje „Please Please Me“. Albumas tapo sensacija ir užėmė pirmąją vietą Didžiosios Britanijos topuose. Buvo nuspręsta veržtis į JAV rinką. 1964 m. sausio mėnesį JAV pasirodė ir tapo hitu singlas „I Want To Hold Your Hand“.

1965 – Bob Dylan (Bobas Dylanas) išleido albumą „Bring It All Back Home“.

Bed-in for Peace1969 – John Lennon (Džonas Lenonas) ir Yoko Ono (Joko Ono) pradėjo akciją už taiką „Bed-In for Peace“ Džonas ir Joko, apsigyvenę Monrealio Amsterdamo Hilton viešbutyje ir pradėjo taikos palaikymo akciją „Bed-in for Peace“ (Taika lovoje). Kita taikos lovos akcija buvo surengta Morealyje gegužę. Aštuonias dienas jie pragulėjo ir prasėdėjo su pižamomis lovoje, dažnai po antklode šnekučiuodamiesi ir duodami interviu žurnalistams, iš kurių sulaukė didelio dėmesio. Septintą dieną Dž. Lenonas ekspromtu sukūrė dainą „Give Paeace a Chance“ ir pasiūlė visiems ją padainuoti. 1969 spalio 15 d., antrąją Vietnamo karo moratoriumo dieną, šią dainą Vašingtone traukė daugiau kaip pusė milijono demonstrantų. 1970 m. sausio 5 d. buvęs bitlas pareiškė, kad visas gautas pajamas, uždirbtas iš dainų ir plokštelių, skirsiąs kovai už taiką planetoje.

1980 – garsiam prancūzų dainininkui Joe Dassin (Džo Dasenui) gimė antrasis vaikas – sūnus Žiuljenas.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)