„Ši diena muzikos istorijoje“ – kovo 25-oji – diena, kai gimė tikros muzikos legendos!

„Ši diena muzikos istorijoje“ – kovo 25-oji.

Aretha Franklin1942 – gimė bliuzo legenda Aretha Franklin (Areta Franklin) – R&B ir soul muzikos atlikėja, dainų autorė bei pianistė. Savo gerbėjų ji tituluojama „Soul muzikos karaliene“, o meiliai vadinama „Sister Ree“. Labiausiai pagarsėjo soul muzikos įrašais, tačiau jai nesvetimas ir džiazas, rokas, bliuzas, pop muzika bei giesmės. Plačiai pripažįstamas jos aistringo, jausmingo dainavimo stiliaus išskirtinumas, paremtas itin stipriomis vokalo galimybėmis. Amerikos žurnalas „Rolling Stone“ Arethą pavadino geriausia visų laikų dainininke. Franklin yra antra „Grammy“ apdovanojimų istorijoje pagal laimėtus titulus ir nusileidžia tik Alison Krauss. Jai atiteko 20 „Grammy“ statulėlių, tarp kurių – „gyvos legendos“ bei „gyvenimo pasiekimų“ prizai. Aretha laimėjo aštuonis iš eilės (1968 -1975 metais) geriausio R&B vokalo apdovanojimus, o minėtaisiais metais šis prizas net buvo vadinamas „Arethos apdovanojimu“.

1947 – gimė anglų pianistas, kompozitorius ir atlikėjas Elton John (Eltonas Džonas). Universalumas, puikios dainų melodijos bei žavūs pasirodymai scenoje padarė jį populiariausiu 7-ojo dešimtmečio atlikėju. Kitaip nei dauguma pop žvaigždžių, John’as sugebėjo išlaikyti savo populiarumą, ir nuo 1970-ųjų iki 1996-ųjų jis kiekvienais metais turėdavo savo Top 40 hitą. Per tą laiką dainininkas turėjo laikinų nuosmukių kūryboje ir pardavimuose, ginčų su dainų kūrėju Bernie Taupin, taip pat ne kartą kovojo su savo žalingais įpročiais ir patyrė ne vieną viešą skandalą. Bet nepaisant viso to, Elton’as John’as išliko nepaprastai populiariu atlikėju ir daugybė jo dainų, tokių kaip „Your Song“, „Rocket Man“, „Goodbye Yellow Brick Road“ bei „Don’t Let the Sun Go Down on Me“, dabar laikomi pop muzikos kūrinių standartais.1979 metais jis tapo pirmuoju Vakarų pop muzikos atlikėju, koncertavusiu tuometinėje SSRS.

1951 – gimė grupės „Boney M“ dainininkė Maisie Williams (Meisi Viljams).

1960 – Roy Orbison (Rojus Orbisonas) įrašė hitą „Only the Lonely“.

1965 – gimė amerikiečių aktorė Sarah Jessica Parker („Medaus mėnuo Las Vegase“, „Seksas ir miestas“).

1967 – Niujorke įvyko pirmasis grupės „The Who“ koncertas JAV.

1974 – Barbara Streisand (Barbara Straisand) įrašė albumą „Butterfly“.

1975 – gimė merginų grupės „All Saints“ narė Melanie Blatt (Melani Blat).

1985 – atlikėjas Prince (Princas) laimėjo „Oskarą“ už sukurtą garso takelį filmui „Purple Rain“. Prince‘as laikomas be galo produktyviu atlikėju – jis yra pristatęs keletą šimtų kūrinių tiek savo paties vardu, tiek su kitais atlikėjais. Jis yra laimėjęs septynis „Grammy“ apdovanojimus bei „Oskarus“, o 2004-aisiais įtrauktas į Rokenrolo šlovės muziejų. Taip pačiais metais „ARC Rock on the Net“ išrinko jį geriausių pop muzikos atlikėjų vyru per pastaruosius 25 metus, o žurnalas „Rolling Stone“ skyrė 28-ąją poziciją geriausių visų laikų atlikėjų rinkimuose.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)