Joe Cocker 1969-aisiais pirmą kartą koncertavo Amerikoje -„Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Kovo 28-oji šou pasaulyje:

1964 – Madam Tiuso vaškinių figūrų muziejus Londone paskelbė apie savo ketinimus išlieti vaškines „bitlų“ figūras. Tai buvo pirmosios muzikos žvaigždės, įgiję savo vaškinius antrininkus.

Joe Cocker dies at 701969 2014  Joe Cocker (Džou Kokeris) pirmą kartą koncertavo Amerikoje. Pirmasis šio talentingo atlikėjo singlas buvo istorinės britų roko grupės „The Beatles“ perdainuota legendinė daina „I‘ll cry instead“. Kiek vėliau jis perdainavo dar ne vieną jausmingą šios grupės dainą, – akivaizdu, jog John Lennon kūryba padarė didelę įtaką jo gyvenime.J.Cockerio karjera tęsėsi penkis dešimtmečius Pradžioje niekam nežinomas jaunas vaikinas, pasirinkęs sceninį Vance’o Arnoldo vardą, planavo įsilieti į pop muzikos sceną, tačiau netrukus suprato, jog tikrasis jo pašaukimas – rokas, bliuzas ir soul stiliaus muzika. Todėl 1966 metais J.Cockeris įkūrė būtent tokio stiliaus grupę, kuri jau po poros metų atsidūrė anglų populiariausių atlikėjų sąrašo viršūnėje.1969-aisiais Joe pradėjo solinę karjerą – pažymėtą daugiau nei 20 solinių albumų, daugybe pasaulinių gastrolių, pasirodymais legendiniame Vudstoko festivalyje 1969-aisiais (ir jo jubiliejui skirtame festivalyje 1994-aisiais), JAV prezidento George’o Busho inauguracijoje, taip pat – karalienės Elizabeth II-osios valdymo Auksinio jubiliejaus iškilmėse prie Bakingamo rūmų 2002-aisiais. Šiame koncerte J.Cockeriui pritarė Philas Collinsas ir „Queen“ gitaristas Brianas May – lyg primindami, kokią didelę kolegų pagarbą buvo pelnęs šis dainininkas.Joe Cockeris Lietuvoje lankėsi du kartus – 1995 metų vasarą jo pasirodymas Vilniaus „Žalgirio“ stadione tapo išskirtiniu įvykiu. Tokio kalibro muzikos žvaigždės tuo metu į Lietuvą beveik neužsukdavo.Antrasis J.Cockerio vizitas buvo kuklesnis – 2007-ųjų birželį muzikos veteranas koncertavo sostinės Pramogų arenoje, į kurią nebuvo išpirkti visi bilietai.

Story Joe Cocker

Pastarąjį dešimtmetį J.Cockeris buvo tarsi nustumtas nuo pjedestalo – keletas naujausių jo albumų nepasiekė populiarumo aukštumų. Paskutinis albumas, pavadintas „Fire It Up“. Tačiau atlikėjas toliau rengė koncertus. Ironiška, tačiau žymiausiu jo repertuaro kūriniu liko perdirbinys – daugiau nei prieš keturis dešimtmečius įrašyta „The Beatles“ daina „With A Little Help From My Friends“. Tačiau gerbėjai puikiai žinojo ir dešimtis kitų Joe sudainuotų hitų – „Let The Healing Begin“, „Summer In The City“, „You Can Leave Your Hat On“, „Unchain My Heart“ ir daugelį kitų. 2014  rugsėjį dainininkas Billy Joelas koncerto metu užsiminė, kad Joe prastai jaučiasi, ir paragino jį įtraukti į Rokenrolo šlovės salę. J.Cockeris buvo gavęs Britų imperijos ordiną, o už dainą „Up Where We Belong“ 1983-aisiais pelnė „Grammy“ statulėlę, tačiau atsidurti simbolinėje Rokenrolo šventovėje nespėjo – 2014gruodžio 22d. savo namuose Kolorado valstijoje mirė atlikėjas Joe Cockeris. Jam buvo 70 metų.Joe Cockeris pateko į žurnalo „The Rolling Stones“ paskelbtą geriausių visų laikų atlikėjų šimtuką.

1976 – „Genesis“ pradėjo pirmąjį koncertinį turą po Šiaurės Ameriką su savo naujuoju vokalistu Phil Collins (Filu Kolinsu), kuris pakeitė Peter Gabriel (Piterį Geibrielą).

1995 – Lyle Lovett (Lailas Lovetas) ir Julia Roberts (Džulija Roberts) paskelbė apie savo skyrybas.

Phil Collins1996 – Phil Collins (Filas Kolinsas) paliko grupę „Genesis“. Tais pačiais metais jis įkūrė „The Phil Collins Big Band“, kurioje grojo būgnais. Grupė atlikdavo įvairių „Genesis“ ir Collins’o solinės karjeros hitų džiazo versijas. Tuo tarpu „Genesis“ susirado naują vokalistą Ray’ų Wilson’ą, bet su juo išleido vos vieną albumą ir paskelbė apie neriboto laikotarpio pertrauką – iki 2006 m., kuomet grupė vėl atsikūrė ankstesniąja sudėtimi: Collins’as, Tony Banks’as ir Mike’as Rutherford’as. Europoje ir Š. Amerikoje kompanija 2007 m. surengė koncertinį turnė „Turn It On Again: The Tour“. Phil’as Collins’as yra vienas iš didžiausią pripažinimą pelniusių pasaulyje muzikantų – parduota virš 300 mln. jo įrašų: 150 mln. kartu su „Genesis“ ir 150 mln. jo solinių darbų. Šių kolosalių pasiekimų dėka jis yra tarp 30–ies sėkmingiausių atlikėjų per visą muzikos istoriją ir vienas iš trijų atlikėjų (kartu su Michael Jackson ir Paul McCartney), kuriam tai pavyko padaryti tiek kartu su grupės, tiek ir su solo darbais. 2010 m., išleidęs 8-ąjį solinį albumą „Going Back“, dainininkas paskelbė nutraukiantis muzikinę karjerą dėl sveikatos problemų (klausos bei rankų) bei noro koncentruotis į savo šeimyninį gyvenimą.

2011 – roko veteranas Rod Stewart (Rodas Stiuartas) ir jo sutuoktinė Penny Lancaster (Peni Lankaster) visuomenei pristatė savo naujagimį sūnų Aiden (Eidaną), jo fotosesijos nuotraukas išspausdinę žurnale.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)