O ar žinote, kad šiandien Peter Gabriel gimtadienis? – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Vasario 13-oji šou pasaulyje svarbi šiais įvykiais:

1944 – gimė amerikiečių grupės „The Monkees“ bosistas Peter Tork (Piteris Torkas).

1945 – gimė muzikos atlikėjas King Floyd (Kingas Floidas).

Peter Gabriel 11950 – gimė Peter Gabriel (Piteris Geibrielas) – britų dainininkas, muzikos atlikėjas, dainų autorius, kompozitorius. Pyteris Gabrielis savo muziko karjerą pradėjo anglų progresyviojo roko grupėje „Genesis“, kur jis buvo pagrindiniu vokalistu bei fleitininku. 1975 m. Gabrielis pasitraukė iš „Genesis“ ir po poros metų pradėjo solinę karjerą. Pirmieji jo albumai buvo progresyviojo, eksperimentinio roko stilistikos, bet vėliau atlikėjas susidomėjo etnine muzika, jos motyvais papildė savo trečiąjį albumą „Peter Gabriel“. 1989 m. Pyteris Gabrielis sukūrė garso takelį Martino Skorsezės filmui „The Last Temptation of Christ“. Prie šio takelio kūrybos prisidėjo būrys etninės muzikos atlikėjų iš įvairių šalių, jis buvo įvertintas Grammy apdovanojimu bei nominuotas Auksiniam Gaubliui. 1993 m. ir 1994 m. atlikėjas gavo Grammy apdovanojimus už videoklipus dainoms „Digging in the Dirt“ bei „Steam“, o 1996 m. – už koncertinį video „Secret World Live“. Pyteris Gabrielis ypač prisidėjo prie pasaulio etninės muzikos populiarinimo: 1980 m. jis surengė pirmąjį ir tradiciniu tapusį pasaulio muzikos festivalį WOMAD, 1989 m. įkūrė „Real World Records“ įrašų kompaniją, kurios pagalba atlikėjams iš viso pasaulio suteikta galimybė populiarinti tradicinę muziką. 1982 m. įkūrė žmogaus teisių stebėjimo organizaciją „Witness“.

1972 – „Led Zeppelin“ buvo priversti atšaukti koncertą Singapūre. Priežastis – ilgi grupės narių plaukai, dėl kurių Singapūro pareigūnai neleido muzikantams išlipti iš lėktuvo.

1974 – gimė Robbie Williams (Robis Viljamsas), buvęs britų pop grupės „Take That“ narys.

1982 – buvo pavogtas mirusio amerikiečių roko grupės „Lynyrd Skynyrd“ vokalisto Ronnie Van Zant (Ronio Van Zanto) antkapio akmuo.

1988 – Michael Jackson (Maiklas Džeksonas) įsigijo sklypą Kalifornijoje, kurį pavadino „Neverland“.

2011 – Los Andžele vykusioje „Grammy“ ceremonijoje prestižinį geriausio metų albumo apdovanojimą pelnė kanadiečių roko grupė „Arcade Fire“.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)