„Ši diena muzikos istorijoje“ – pamenate „UB40“? Sausio 23-oji – šios kompanijos nario Earl Falconer gimtadienis!

„Ši diena muzikos istorijoje“ – sausio 23-oji.

UB40 Earl Falconer

UB40 Earl Falconer

1959 – gimė grupės „UB40“ narys Earl Falconer (Erlas Falkoneris). „UB40“ – britų regi muzikos grupė, susikūrusi 1978 m. Birmingeme. Per visus gyvavimo metus, nuo 1978-ųjų iki 2008-ųjų, jie nepakeitė savo 8 narių sudėties ir pristatė 50 singlų, patekusių į šalies Top 50-uką. Nemažos sėkmės kolektyvas sulaukė ir už Didžiosios Britanijos ribų. Tarp jų hitų numeris vienas (kurie, beje, visi buvo koveriai) yra dainos „Red Red Wine, „Can’t Help Falling in Love“ bei „I Got You Babe“.

1979 – įvyko „Beach Boys“ grupės lyderio Brian Wilson (Brajeno Vilsono) skyrybos.

1980 – buvo išleistas dainininko Princo singlas „Why You Wanna Treat Me So Bad“. Prince‘as laikomas be galo produktyviu atlikėju – jis yra pristatęs keletą šimtų kūrinių tiek savo paties vardu, tiek su kitais atlikėjais. Jis yra laimėjęs septynis „Grammy“ apdovanojimus bei „Oskarus“, o 2004-aisiais įtrauktas į Rokenrolo šlovės muziejų. Taip pačiais metais „ARC Rock on the Net“ išrinko jį geriausių pop muzikos atlikėjų vyru per pastaruosius 25 metus, o žurnalas „Rolling Stone“ skyrė jam 28-ąją poziciją geriausių visų laikų atlikėjų rinkimuose. Nors pradžioje Prince‘o muzikos šaknys skendėjo R&B, soul ir funk muzikoje, vėliau atlikėjas praplėtė savo garsų paletę ir įtraukė tokius stilius kaip pop, rokas, džiazas, „New Wave“, psichodelika bei hip-hop‘as. Tarp pirminių jo įkvėpėjų yra Sly Stone, Miles Davis, Jimi Hendrix, Joni Mitchell, James Brown, Parliament-Funkadelic bei Carlos Santana.

1989 – amerikiečių dainininkas James Brown (Džeimsas Braunas) buvo nuteistas šešerius metus kalėti už tai, kad nepakluso policijos reikalavimui sustoti ir dviejų valstijų teritorijose įsivėlė į „gaudynes“ su policija.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Komentarai

komentarai(-ų)