„Ši diena muzikos istorijoje“ – Paul McCartney ir John Lennon skyrybos

„Ši diena muzikos istorijoje“. Liepos 11-oji šou pasaulyje:

1961 – Niujorke, Gryn Vilidže debiutavo Bob Dylan (Bobas Dylanas), kuris tą vakarą „apšildė“ bliuzo klasiką John Lee Hooker (Džoną Ly Hukerį).

paul mccartney1970 – Paul McCartney (Polas Makartnis) pranešė apie savo „laikiną pasitraukimą iš grupės „The Beatles“ dėl asmeninių nesutapimų“. Dainininkas pridūrė, kad daugiau nebeįrašinės su John Lennon (Džonu Lenonu).

1971 – Pitsburge pastatyta Andrew Lloyd Weber (Endriu Loido Vėberio) roko opera ,,Jesus Christus Superstar“. Bene žymiausia roko opera – profesionalaus kompozitoriaus A. L. Webberio bei libretininko Tim‘o Rice’o šlovingas darbas, daugiau ar mažiau siejamas su hipių kultūra. „Jesus Christ Superstar“ įrašai gana greitai prasiskverbė į buvusią TSRS ir padarė čia ypač didelę įtaką. „Jesus Christ Superstar“ tiesiog apžavėjo ir Lietuvos ankstyvojo roko muzikantą Kęstutį Antanėlį, tad, „nurašius“ partitūrą tiesiog iš klausos (klausant plokštelės), roko opera 1971 m. gruodžio 25 d. buvo pirmą kartą pastatyta Vilniuje, tuometiniame Dailės institute. Tai buvo savotiška jos premjera visoje Rytų Europoje.

1988 – dainininkė Cher (Šer) laimėjo „Oskarą“ už geriausią moters vaidmenį filme „Moonstruck.“

2011 – amerikiečių aktorei ir daininikei Liza Minnelli (Laizai Mineli) buvo įteiktas vienas garbingiausių Prancūzijos apdovanojimų – Prancūzijos garbės legiono ordinas.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)