„Ši diena muzikos istorijoje“ – perdozavo Marilyn Monroe

„Ši diena muzikos istorijoje“. Rugpjūčio 5-oji šou pasaulyje:

1962 – savo namuose Los Andžele rasta negyva JAV kino žvaigždė Marilyn Monroe, perdozavusi miegamųjų piliulių. Ji – viena iš įžymiausių XX amžiaus kino žvaigždžių, sekso simbolis ir pop kultūros ikona. Keletą metų vaidindama smulkias roles, ji laipsniškai tapo žinoma dėl savo komedinių gabumų, patrauklumo, taip tapdama viena žymiausių 1950 m. kino žvaigždžių. Vėliau savo karjeroje, ji dirbo prie rimtų vaidmenų, taip sulaukdama dar didesnės sėkmės. Tačiau ilgalaikės problemos buvo paaštrintos nusivylimų ir karjeroje, ir asmeniniame gyvenime. 1962 m. Monroe paskutinį kartą viešai visus šokiravo. Prezidento Džono F. Kenedžio gimtadienio šventėje, kuri buvo transliuojama per televiziją, sudainavo „su gimimo diena, ponas prezidente“. Jos suknelė, kurią ji tada dėvėjo, buvo sukurta specialiai jai dizainerio Jean Louis. 1999 m. aukcione ši suknelė buvo parduota už 1.26 mln. JAV dolerių

1975 – Stevie Wonder pasirašė 13 milijonų dolerių kontraktą 7-iems metams. Tai buvo pats didžiausias kontraktas įrašų industrijoje tuo metu. Tikrasis jo vardas – Stevland Hardaway Judkins, tačiau vėliau jis jį pasikeitė į Stevland Hardaway Morris. Wonder‘is – itin ryški figūra populiariosios muzikos pasaulyje antroje 20-ojo amžiaus pusėje. Jis laimėjo 26 „Grammy“ apdovanojimus (solinio atlikėjo rekordas), prizą už gyvenimo pasiekimus, Akademijos apdovanojimą už geriausią dainą bei buvo įtrauktas tiek į rokenrolo atlikėjų, tiek dainų autorių šlovės muziejus. Nuo kūdikystės aklas Wonder‘is pirmą savo kontraktą su „Motown Records“ pasirašė dar nesulaukęs paauglystės – būdamas vos dvylikos metų. Būtent nuo tos dienos ir prasidėjo iki šiol besitęsianti jo įrašų bei pasirodymų karjera. Populiariosios muzikos topuose jis turi 10 hitų, o albumų pardavimai viršija 150 milijonų. Wonder‘is yra įrašęs ne vieną puikiai kritikų įvertintą albumą bei singlą, be to, kuria ir prodiusuoja dainas daugybei savo leidybinės kompanijos partnerių bei jai nepriklausančių atlikėjų. Wonder‘is groja pianinu, sintezatoriumi, lūpine armonikėle, konga, įvairiais būgnais, vargonais. Karjeros pradžioje atlikėjas labiausiai pagarsėjo savo grojimu lūpine armonikėle, tačiau šiandien daugiau kalbama apie neeilinius jo klavišinių valdymo bei vokalo sugebėjimus.

2013 – būdamas 67-erių metų mirė džiazo klavišininkas ir prodiuseris, „Grammy“ laureatas George Duke (Džordžas Djukas), kurio muzika per daugiau kaip 40 metų trukusią karjerą įkvėpė akustinį džiazą, elektroninį džiazą, „funk“, ritmenbliuzą ir soulą.Jis dalyvavo įrašant Franko Zappos (Frenko Zapos) albumus ir grojo „Don Ellis Orchestra“, Cannonballo Adderley (Kenonbolo Aderlio) grupėje, su džiazo muzikantu Stanley Clarke‘u (Stenliu Klarku). G. Duke‘as taip pat groja klavišiniais Michaelo Jacksono (Maiklo Džeksono) 1979 metų albume „Off the Wall“.G. Duke‘as sakė, kad daug apie muziką išmoko lankydamas bažnyčią, kuri padėjo jam prie savo garso pridėti „funk“ stilių. Jis grojo mokyklos džiazo grupėse, didelę įtaką jam padarė Milesas Davisas (Mailsas Deivisas).G. Duke‘as baigė San Fransisko konservatoriją ir San Fransisko valstijos universitetą.1976-aisiais jis tapo solistu ir išleido daugiau kaip 30 solinių albumų. Jis taip pat buvo M. Daviso, Smokey Robinsono (Smokio Robinsono), Gladys Knight (Gladis Nait), Dionne Warwick (Dion Vorvik) ir Natalie Cole (Natali Koul) prodiuseris.Jis dirbo muzikos apdovanojimų „Soul Train“ ir kitų specialių renginių muzikos direktoriumi. Jis taip parašė dainų filmams „Penki širdies dūžiai“ (The Five Heartbeats) ir „Karatė vaikis III“ (Karate Kid III).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Komentarai

komentarai(-ų)