„Ši diena muzikos istorijoje“ – šiandien gimtadienį švečia Bono!

„Ši diena muzikos istorijoje“. Gegužės 10-oji šou pasaulyje:

1957 – gimė britų pankroko grupės „Sex Pistols“ narys Sid Vicious (Sidas Višas).

U2 Bono1960 – gimė airių grupės „U2″ lyderis Bono – Paul Hewson (Polas Hjusonas). Iš pradžių Hewson’as gavo Bono Vox (lot. – nuostabus balsas) pravardę, kuri kilo iš parduotuvės, Dublino centre pardavinėjančios klausos aparatus, pavadinimo. Evans’ui pravardę The Edge (angl. – ašmenys) davė Bono, kuris manė, kad tokia pravardė tiksliai apibūdina jo galvos formą. „U2“ – Airijos roko grupė, įkurta 1976 m. ir viena populiariausių nuo 1980-ųjų. Per savo karjeros istoriją grupė pardavė virš 50,5 milijonų albumų JAV ir virš 145 milijonų pasaulyje. Šeši albumai savo laiku buvo perkamiausi JAV, devyni – Didžiojoje Britanijoje. „U2“ yra viena sėkmingiausių grupių roko istorijoje, laimėjusi 22 Grammy apdovanojimus. 2005 m. „U2“ buvo įtraukti į Rokenrolo šlovės muziejų.

1964 – Dusty Springfield (Dasti Springfyld) debiutavo JAV televizijos šou „Ed Sullivan Show“.

1965 – gimė kanadiečių super modelis Linda Evangelista.

1965 – gimė amerikiečių grupės „Nirvana“ bosistas Krist Novoselic (Kristas Novoselikas).

1968 – Jim Morrison (Džimas Morisonas) (Doors) Čikagoje koncerto metu sukėlė riaušes.

1969 – grupė „The Turtles and the Temptations“ grojo Baltuosiuose rūmuose Tricia Nixon (Trišos Nikson) kvietimu. Mark Volman (Markas Volmenas) penkis kartus krito nuo scenos.

1974 – Eric Clapton (Erikas Kleptonas) įrašė hitą „I Shot the Sheriff“. Iki 1970-ųjų viduryje Eric‘as Clapton‘as pradėjo savo solinę karjerą, jis jau ilgą laiką buvo vadinamas pasaulinio lygio roko muzikos žvaigžde, nes populiarumo netrūko grupėms „The Yardbirds“, John‘o Mayall‘o „Bluesbreakers“, „Cream“ bei „Blind Faith“, kuriose jis grojo. Kaip ten be būtų, realios tikros solinės karjeros Clapton‘as nepradėjo iki 1974-ųjų metų liepos, kai išleido diską „461 Ocean Boulevard“, pasiekusį topų viršūnes ir pristačiusį numeris vienas hitą, dainą „I Shot the Sheriff“.

1975 – Stevie Wonder (Styvas Vonderis) ir jo orkestras „Wonderlove“ grojo 125,000 žmonių miniai prie „Vašingtono“ monumento. Koncertas buvo skirtas „Žmonių gerumo dienai“ paminėti.

1986 – susituokė skandalingasis muzikantas Tommy Lee (Tomis Li) ir aktorė Heather Locklear (Heter Loklie).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)