„Ši diena muzikos istorijoje“ – šiandien gimtadienį švenčia įspūdinga asmenybė – John Frusciante!

„Ši diena muzikos istorijoje“. Kovo 5-oji šou pasaulyje:

1960 – Elvis Presley (Elvis Preslis) buvo iškilmingai paleistas iš tarnybos armijoje.

1964 – gimė prancūzų muzikantas ir dainų autorius, roko grupės „Noir Désir“ lyderis Bertrand Cantat (Bertranas Kanta). Atlikėjas tragiškai pagarsėjo Lietuvoje 2003 m., kai viename Vilniaus viešbučių mirtinai sumušė savo draugę, garsią prancūzų aktorę Marie Trintignant. Už šį nusikaltimą B.Cantat kalėjo ketverius metus. Kaip pranešė „Canadian Press“, šiuo metu 47-erių dainininkas ir dainų kūrėjas ruošiasi atlikti vaidmenį graikų tragedijoje. Monrealio teatro „Theatre du nouveau monde“ direktorės Lorraine Pintal teigimu, ji buvo apipilta ne tik palaikymo žinutėmis, bet ir sulaukė didžiulės pasipiktinimo bangos dėl to, kad B.Cantat buvo pasirinktas kaip spektaklio kompozitorius ir atlikėjas. Anot L.Pintal, teatro kūrybinė grupė buvo atvira idėjai priimti B.Cantat ir suteikti jam antrą šansą.

John Frusciante1970 – gimė John Frusciante (Džonas Frašiantas) – amerikiečių gitaristas, dainininkas, dainų rašytojas, įrašų prodiuseris, labiausiai žinomas kaip alternatyvaus roko grupės „Red Hot Chili Peppers“ gitaristas, su kuria įrašė 5 studijos albumus. Frusciante per savo solinę karjerą išleido 9 albumus. Groja kartu su Josh Klinghoffer ir Joe Lally grupės „Ataxia“ vardu. Jo solo įrašuose persipina kelių žanrų elementai, pradedant eksperimentiniu roku ir baigiant New Wave bei elektronine muzika. Frusciante prisijungė prie „Red Hot Chili Peppers“ būdamas 18 m. (grupės albume „Mother’s Milk“, 1989 m.). Kitas grupės albumas „Blood Sugar Sex Magik“ sulaukė didelės sėkmės. Tačiau Džonui nepatiko grupės populiarumas, todėl 1992 metais jis iš jos pasitraukė, tapo atsiskyrėliu, pradėjo vartoti heroiną. Išleido savo pirmuosius įrašų albumus „Niandra Lades and Usually Just a T-Shirt“ (1994 m.) ir „Smile from the Streets You Hold“ (1997). 1998 m. Frusciante sėkmingai baigė narkotikų reabilitaciją ir iš naujo įstojo į „Red Hot Chili Peppers“, prieš jų 1999 m. albumą „Californication“. Nuo tada jis su „RHCP“ dar išleido albumus „By The Way“ bei „Stadium Arcadium“ ir per ilgas atostogas nusprendė pasitraukti iš grupės, siekdamas kitų tikslų gyvenime.

1982 – perdozavęs narkotikų Los Andželo viešbutyje mirė 33 metų aktorius ir bliuzo muzikantas John Belushi (Džonas Belušis).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)