„Ši diena muzikos istorijoje“ – šiandien prisiminkime legendinį Jimi Hendrix!

„Ši diena muzikos istorijoje“. Lapkričio 27-ąją tikrai yra ką prisiminti ir apie ką pasveikinti!

Jimi-hendrix 11942 – gimė Jimi Hendrix (Džimis Hendriksas), amerikiečių gitarininkas, dainininkas, dainų autorius ir prodiuseris. Iš pradžių jis buvo užregistruotas kaip Johnny Allen Hendricks, tačiau vėliau tėvai jį pervadino į James Marshall Hendrix. Daugelis pripažįsta, jog Jimi Hendrix buvo svarbiausias muzikantas populiariosios muzikos istorijoje, grojęs elektrine gitara. Jis 1992 metais pateko į Rokenrolo šlovės muziejų. Jimi Hendrix stengėsi sujungti tai, ką jis vadino „žeme – bliuzą, džiazą ir funk muzikos stilių, su savo ilgomis gitaros kompozicijomis, jo paties vadintomis „visata“, kuriose jaučiasi stiprus psichodelikos prieskonis. Gitarininkas pradėjo naudoti įrašų studiją kaip pagalbinę priemonę, padedančią savo muzikos idėjoms išreikšti; jis buvo vienas iš pirmųjų bandžiusiųjų ir plėtojusiųjų muzikos efektus, tokius kaip stereofonija, kūrinių įrašymo metu. Džimio muzikai būdingas stiprus garsas, didelė jėga, įvairių gitaros efektų panaudojimas ir preciziškas atlikimas. Jimi buvo pakviestas į Vudstoko festivalį, kaip vienas pagrindinių atlikėjų. Nors jis turėjo koncertuoti sekmadienį, dėl didžiulių liūčių ir logistinių problemų, pasirodė tik pirmadienį, 1969 metų rugpjūčio 18 dieną. Pirmadienis daugeliui buvo darbo diena, todėl iš pusės milijono festivalio dalyvių liko tik apie 180 tūkstančių. Tačiau daugelis jų net neplanavo likti visame koncerte, tiesiog tenorėjo kelias minutes pažiūrėti į gyvą legendą. Hendrixas buvo pristatytas kaip atvykęs su „Jimi Hendrix Experience“, tačiau pats atlikėjas greitai patikslino pavadinimą į „Gypsy Sun and Rainbows“ ir pradėjo savo karjeroje ilgiausią 2 valandų pasirodymą, lydimą didelių techninių nesklandumų. Ypač didelį ažiotažą sukėlė nacionalinio JAV himno atlikimas. Himno grojimas buvo garsus ir „aštrus“, palydimas panašių į karo garsų (kulkosvaidžių šaudymo, bombų sproginėjimo, riksmų). Kai kurie žmonės manė, jog Hendrixas taip parodė savo nepasitenkinimą JAV visuomene, atlikimą vadino pasityčiojimu iš visų Valstijų. Pats atlikėjas tvirtino, kad tai niekaip nesiję su politika, esą tai buvo tik kitokia himno interpretacija. Plačiai pripažįstamas kaip vienas kūrybingiausių ir įtakingiausių 20-ojo amžiaus muzikantų.

1957 – gimė škotų grupės „Simple Minds“ gitarininkas Charlie Burchill (Čarlis Berčilis).

1970 – George Harrison (Džordžas Harisonas) išleido savo solinį albumą „All Things Must Pass.“

1976 – buvo išleistas britų legendinės grupės „Queen“ singlas „Somebody To Love“.

1987 – britų grupės „Eurythmics“ narys Dave Stewart (Deivas Stiuartas) ir jo žmona Siobbhan Fahey (Siobhan Fahej), dainuojanti grupėje „Bananarama“, susilaukė sūnaus.

2009 – 57 metų Holivudo aktorius David Hasselhoff (Deividas Haselhofas) buvo paguldytas į ligoninę, ištikus priepuoliui.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)