„Ši diena muzikos istorijoje“ – šiandien Syd Barrett iš „Pink Floyd“ prisiminkime

„Ši diena muzikos istorijoje“. Liepos 6-oji šou pasaulyje:

Syd Barret

1946 – gimė grupės „Pink Floyd“ narys Syd Barrett (Sydas Baretas). Jo, kaip dainininko, dainų autoriaus, gitarininko bei atlikėjo, gyvenimas tęsėsi nuo 1946-ųjų sausio 6-osios iki 2006-ųjų liepos 7-osios. Daugiausiai jis prisimenamas kaip vienas iš psichodelinio roko grandų, grupės „Pink Floyd“, įkūrėjas. Būtent jis turėjo didžiausią įtaką ankstyvosios grupės kūrybos krypčiai bei stilistikai, nors 1968-aisiais jis pasitraukė iš grupės. Pasitraukus iš viešo gyvenimo, apie Syd‘ą Barrett‘ą buvo sukurtas ne vienas kūrinys, bene žymiausias – buvusios jo grupės „Pink Floyd“ 1975 metų albumas „Wish You Were Here“.

1971 – mirė žymus džiazo muzikantas Louis Armstrong (Luisas Armstrongas). Jį puikiai vertino ir klausytojai, ir džiazo kritikai – 1952 m. džiazo žurnalas „Down Beat“ išrinko geriausiu metų atlikėju. Dabar jo vardas yra vienas geriausiai žinomų visame pasaulyje, tapęs džiazo simboliu.

1975 – laukiant bilietų į grupės „Led Zeppelin“ koncertą, apie tūkstančio fanų minioje kilo muštynės, padariusios apie 30,000 dolerių žalos. Bostono meras Kevin White (Kevinas Vaitas) atšaukė grupės pasirodymą.

1977 – įrašų kompanija EMI nutraukė kontraktą su „Sex  Pistols“ praėjus trims mėnesiams po jo pasirašymo, nepaaiškindama  priežasčių.

 1987 – britų dainininkas Elton John (Eltonas Džonas) atšaukė savo gyvo garso koncertus vieneriems metams po to, kai jam buvo atlikta gerklės operacija.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)