„Ši diena muzikos istorijoje“ – šiandien vieno sėkmingiausių istorijoje dainų kūrėjų ir atlikėjų – Neil Diamond – gimimo diena

„Ši diena muzikos istorijoje“ – Sausio 24-oji šou pasaulyje:

Neil Diamond 1963-aisiais

Neil Diamond 1963-aisiais

1941 – gimė amerikiečių dainininkas Neil‘as Diamond‘as, vienas ilgiausiai populiariojoje muzikoje veikiančių ir sėkmingiausių dainininkų bei dainų autorių. Sėkmingos pop muzikos karjeros metu Diamond‘as sukūrė daugybę pasaulinių hitų 7-ajame, 8-ajame bei 9-ajame dešimtmečiuose. Kritikas William‘as Ruhlmann‘as apie Diamond‘ą rašė: „Atėjus 2001-iesiems, jis visame pasaulyje yra pardavęs 115 milijonų įrašų, o 2002-aisiais jis liko trečias, į priekį praleidęs tik Elton‘ą John‘ą ir Barbarą Streisand, sudarinėjant sėkmingiausių „Billboard“ topų dalyvių sąrašą.“. 2005-ųjų gegužę paskelbta, kad Diamond‘o įrašų pardavimai pasaulyje perkopė 120 milijonų kopijų ribą. 48 iš šių milijonų parduoti Jungtinėse Amerikos Valstijose. Nors 9-ajame dešimtmetyje jo pardavimų skaičiai sumažėjo, Diamond‘as ir toliau sėkmingai tęsė gastroles ir išlaikė itin lojalių gerbėjų armiją. Diamond‘o kūrinius vėliau yra perdarę įvairiausių žanrų muzikos atstovai. 1984-ais metais Diamond‘as buvo įtrauktas į dainų autorių šlovės muziejų, o 2000-aisiais gavo Sammy Cahn‘o gyvenimo pasiekimų įvertinimą.

1949 – gimė amerikiečių aktorius John Belushi (Džonas Belušis). „The Blues Brothers“ – Amerikos bliuzo grupė, įkurta 1978 metais, komedijos aktorių Dan Aykroyd ir John Belushi buvo sudaryta iš gerai žinomų ir gerbiamų muzikantų. Grupė debiutavo kaip muzikos svečias balandžio 22 d. 1978-aisiais „Saturday Night Live“ epizode. Grupė išleido albumą 1978 m. Po to buvo sukurtas Holivudo filmas „Blues Brothers“ (1980 m.). Du broliai ryžosi išgelbėti savo gimtuosius našlaičių namus, o tam reikėjo penkių tūkstančių dolerių. Kilo idėja: gal pavyktų uždirbti atkūrus savo rokenrolo grupę? Tuomet ir prasidėjo fantastiški nuotykiai. Puikius kūrinius filme atliko legendos: Džeimsas Braunas (James Brown), Rėjus Čarlzas (Ray Charles), Areta Franklin (Aretha Franklin)… Smagiuose epizoduose pasirodė Styvenas Spylbergas (Steven Spielberg), lėlių kino meistras Frenkas Ozas (Frank Oz) ir kitos garsenybės. Po Belushi mirties 1982 m, „The Blues Brothers“ toliau grojo su kviestiniais dainininkais. Grupė, reformuota 1988 m., surengė pasaulines gastroles, 1998-aisiais pasirodė filmo tęsinys. Kompanija nuolat koncertuoja muzikos festivaliuose visame pasaulyje.

1962 – pasirašęs kontraktą, Brian Epstein (Brainas Epšteinas) tapo „Bitlų“ vadybininku. Polas Makartnis pasakė apie Brianą Epšteiną: “Jei kas ir buvo penktasis Bitlas, tai buvo Brianas”. Kai pagalvoji, kiek reikėjo nuojautos, kad tuose keturiuose vyrukuose odiniais švarkais, kurie grojo klubinę muziką, pamatytum didžiausio ryškio muzikines žvaigždes, kurios iš esmės pakeitė visą populiariosios muzikos pasaulį. Ir kiek reikėjo būti neatsakingam, kad mirtum sulaukęs 33ejų metų nuo narkotikų perdozavimo. Vadovaujant Epstein‘ui „The Beatles“ tapo žinomais Didžiojoje Britanijoje, o po to ir visame pasaulyje. Epstein‘as buvo žmogus su daugybe paslapčių. Slaptas žaidėjas ir narkomanas, tačiau nepaisant to, jis tapo kertine figūra grupės karjeroje. Nors ir neturėjo jokios patirties muzikos versle, Epstein‘as sukurė bitlų sceninį įvazdį, privertė muzikantus laikytis disciplinos bei pateikti savo muziką. Brian‘as dirbo su komanda 1962-1967 m.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Komentarai

komentarai(-ų)