Su 60-uoju, Kim Wilde! – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ kviečia atversti lapkričio 18-osios kalendoriaus lapelį ir kartu su Liudu Ramanausku pasižvalgyti po šou pasaulio platybes.

1960 – gimė britų pop dainininkė Kim Wilde (Kim Vaild). Šeštojo dešimtmečio britų pop muzikos atlikėjo Marty Wilde‘o duktė, Kim Wilde, 9-ajame dešimtmetyje taip pat užsidirbo keletą pop hitų. Iš pradžių, jos sintezatoriais paremtas popsas tiko prie naujosios bangos judėjimo, tačiau dešimtmečiui artėjant į pabaigą tapo aišku, kad dainininkės stiprioji pusė – populiarioji pop muzika. 1980-aisiais Kim Wilde pasirašė sutartį su Mickie Most‘o valdoma „Rak Records“ kompanija, kuri ir išleido debiutinį jos singlą „Kids in America“ (1981-ųjų pradžioje). „Kids in America“ tų metų pavasarį sugebėjo užkopti iki antrojo britų topo laiptelio, o tuo tarpu antrasis jos darbas „Chequered Love“ pasiekė Top 10-uką. Taip pat gerai, kaip ir singlai, pasirodė ir debiutinis studijinis jos albumas, pavadintas pačios atlikėjos vardu ir pavarde. Sekančiais metais daina „Kids in America“ tapo Top 40-uko hitu Amerikoje.

Kirk Hammett1962 – gimė grupės „Metallica“ narys Kirk Hammett (Kirkas Hametas). Pradėjo groti gitara būdamas 15 metų. Kai 1978 įsigijo elektrinę gitarą – Fender Stratocaster kopiją, bandė groti įvairias gitaros partijas. Vėliau Kirkas įsidarbino „Burger King“ užkandinėje, kad užsidirbtų ir galėtų nusipirkti „Marshall“ gitaros stiprintuvą. Vos „Metallica“ išmetė iš grupės Dave Mustaine, Kirkas atvyko į naujų gitarininkų perklausą. Pirma daina, kurią perklausoje Kirkas sugrojo su „Metallica“, buvo „Seek and Destroy“. Kirkas sugrojo tokį solo, kad „Metallicos“ nariai be abejonių priėmė jį grupėn. Tuo metu, Kirkas mokėsi groti pas garsųjį Joe Satriani.

1990 – Indonezijoje, Bali mieste susituokė Mick Jagger (Mikas Džegeris) („Rolling Stones“) ir manekenė Jerry Hall (Džeri Hol).

1990 – aukcione už 18 000 dolerių parduotas Paul McCartney (Polo Makartnio) gimimo liudijimas.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)