Su gimtadieniu, legendini Elvis Presley! – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Sausio 8-oji – ypatinga diena muzikos istorijoje. Kodėl? Kviečiame sužinoti drauge.

USA - CINEMA - KING CREOLE - ELVIS PRESLEY1935 – JAV Tupelo mieste (Misisipės valstija) gimė „Rokenrolo Karalius“ Elvis Presley (Elvis Preslis). Charizmatiškas, nepakartojamas rokenrolo karalius vadinamas modernios Amerikos popkultūros simboliu. Jis paliko ryškų pėdsaką gerbėjų širdyse – devyni auksiniai, šeši platininiai albumai (vienas iš jų platininis buvo net devynis kartus!), šeši auksiniai ir trys platininiai garso takeliai (vienas iš jų platininis buvo tris kartus), du auksiniai ir vienas platininis tikro garso albumai, trys megaplatininiai tikro garso albumai. Presley vis dar gyvas gerbėjų širdyse. Elvio muzika kaskart suskamba naujai. Jo albumai vis dar sėkmingai parduodami. Jau antrus metus iš eilės Elvis yra daugiausia „uždirbanti“ mirusi šou verslo žvaigždė. Beje, rokenrolo karaliaus asmeniniais daiktais iki šio prekiaujama aukcionuose, pavyzdžiui, vienas Presley plaukas Barselonoje vykusiame aukcione parduotas už 1 250 eurų.

1946 – gimė grupės „Doors“ gitarininkas Robby Krieger (Robis Kreigeris).

1946 – per 11-ąjį gimtadienį Elvis Presley dovanų gavo savo pirmąją gitarą.

1947 – gimė britų dainininkas ir dainų autorius David Bowie (Deividas Būvis). Davidas Robertas Jonesas septintojo dešimtmečio pabaigoje praleidęs kelerius metus kaip “modas” (garsus tuometinis jaunimo judėjimas ir mada), suprato, kad gali pats kurti dainas. 1972 metais Davidas įrašė pirmykščio metalo ir poproko albumą, numatydamas gaires būsimojo “glam” roko bangai. Po kelerių metų Davidas Bowie persikėlė į Berlyną, kur įrašė tris eksperimentinius elektronikos albumus su Brianu Eno.

1947 – gimė britų grupės „The Hollies“ dainininkas ir gitarininkas Terry Sylvester (Teris Silvesteris).

1954 – Elvis Presley (Elvis Preslis), sumokėjęs 4 dolerius „Memphis“ studijai, įrašė pirmas dvi savo dainas „Casual Love“ ir „I’ll Never Stand in Your Way“.

1993 – Elvis Presley (Elvio Preslio) atminimui į apyvartą išleistas pašto ženklas.

2008 – Seras Paul McCartney (Polas Makartnis) vėl tapo seneliu – jo dukra Stella (Stela) su vyru Alasdhair Willis (Alasdeiras Vilisas) susilaukė sūnaus, kuriam davė Beckett Robert Lee (Beketo Roberto Li) vardą.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)