„Ši diena muzikos istorijoje“ – turbūt žinote David Bowie dainą „Fame“? Šią dieną 1975-aisiais ji buvo įrašyta.

„Ši diena muzikos pasaulyje“. Birželio 28 – oji šou pasaulyje:

1971 – gimė olandų grupės „2 unlimited“ narys Ray Slijngaard (Rėjus Slijngardas).

David Bowie1975 – David Bowie įrašė dainą „Fame“. Davidas Robertas Jonesas gimė 1947-ųjų sausio 8 dieną Brikstone, Anglijoje. Septintojo dešimtmečio pabaigoje praleidęs kelerius metus kaip “modas” (garsus tuometinis jaunimo judėjimas ir mada), Davidas Bowie suprato, kad gali pats kurti dainas. 1972 metais jis įrašė pirmykščio metalo ir poproko albumą, numatydamas gaires būsimajai “glam” roko bangai. Po kelerių metų Davidas Bowie persikėlė į Berlyną, kur įrašė tris eksperimentinius elektronikos albumus su Brianu Eno. Auštant devintajam dešimtmečiui Davidas Bowie dar buvo savo šlovės viršūnėje, tačiau po 1983-ųjų albumo “Let’s Dance” jis ėmė smukti į klampynę, privertusią šio dešimtmečio pradžioje nutraukti karjerą. Net ir nebūdamas madingas devintajame ir dešimtajame dešimtmečiuose, Davidas Bowie buvo vienas įtakingiausių roko muzikantų. Daugelis jo kūrybos fazių įžiebė naujus žanrus, tokius kaip pankrokas, naujoji banga, gotiškasis rokas, naujoji romantika ir elektroninė muzika.

1978 – grupės „Kansas“ nariai buvo pavadinti Unicef organizacijos „Geros Valios Ambasadoriais“.

1986 – Londono „Wembley“ stadione vykusio „Warm“ baigiamojo koncerto metu, Elton John (Eltonas Džonas) padainavo dainą apsirengęs klouno kostiumu, o vėliau dainavo dainą „Candle In The Wind“ su George Michael (Džordžu Maiklu).

1991 – Paul McCartney (Polo Makartnio) „Liverpulio oratorijos“ debiutas įvyko Anglikonų katedroje, Liverpulyje. P. McCartney’is vėliau parašė kūrinį „Ecce Cor Meum“ (lot. „Štai mano širdis“).

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)