1997-aisiais Holivudo Šlovės Taką papildė „Roko chameleono“ – David Bowie žvaigždė – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“ – vasario 12-oji šou pasaulyje:

1967 – policija apieškojo Keith Richards (Kyto Ričardso) namus Anglijoje ir rado „įvairių įtartinos kilmės medžiagų“. K.Richards (Ričards) ir Mick Jagger (Mikas Džegeris) buvo suimti kovo 10 dieną ir apkaltinti narkotikų laikymu.

1977 – grupė „The Police“ įrašė savo pirmąjį singlą „Fall Out“, roko trijulė, kurią sudaro bosistas bei pagrindinis vokalistas Sting‘as (tikrasis vardas – Gordon‘as Sumner‘is), gitaristas Andy Summers‘as ir būgnininkas Stewart‘as Copeland‘as. Grupė 9-ojo dešimtmečio pradžioje išpopuliarėjo visame pasaulyje, kai žmonės pamėgo jų roko stilių, kuriam įtaką darė džiazo, regi ir punk muzika. 1983-ųjų metų „The Police“ albumas „Synchronicity“ tapo hitu numeris vienas Didžiojoje Britanijoje bei JAV, kur iš viso buvo parduotas didesniu nei 8 milijonų kopijų tiražu. 9-ojo dešimtmečio viduryje grupė išsiskirstė. Iki šiol „The Police“ visame pasaulyje yra pardavę daugiau nei 50 milijonų albumų.

David Bowie Holivudo zvaigzde1997 – David Bowie (Deivido Būvio) žvaigždė papildė Holivudo Šlovės Taką. Jo įtaka buvo unikali populiariojoje kultūroje – jis pakeitė ir prasiskverbė į daugiau gyvenimų, nei kuri kita lygintina figūra“. 2002 metais BBC surengtoje apklausoje „100 žymiausių britų“, David Bowie užėmė 29 – ąją vietą. Suskaičiuojama, jog per ilgametę savo karjerą dainininkas pardavė apie 140 milijonų albumų. Jungtinėje Karalystėje jis buvo 9 kartus apdovanotas Platininių, 11 Auksinių ir 8 Sidabrinių albumų sertifikatais, JAV – 5 Platininiai ir 7 Auksiniai albumai. 2004 metais, JAV žurnalas „Rolling Stone“, išrinko Bowie 39 – uoju „100 visų laikų geriausių artistų“ ir 23 – iuoju „Visų laikų geriausių dainininkų“ sąraše. Taip pat Bowie pažymėtas numeriu 12 „VH1“ televizijos „100 geriausių visų laikų artistų“ ir numeriu 7 „100 Rock ‘n’ Roll atlikėjų“ sąrašuose. Žinomas kaip dainininkas, muzikantas, dainų autorius, aktorius, muzikos prodiuseris, David Bowie dėl savo unikalaus sugebėjimo nuspėti ar net nustatyti muzikos raidos kryptis dažnai vadinamas „Roko chameleonu“.Britų rokeris Davidas Bowie (Deividas Buvis) mirė po ilgos ir sunkios kovos su vėžiu 2016 sausio 10d. Žinią apie rokerio, kuriam buvo 69 metai, mirtį anksti sausio 11d.  ryte patvirtino ir jo atstovas Steve’as Martinas (Stivas Martinas).D.Bowie 69 metai suėjo penktadienį sausio 8d., tą pačią dieną, kai jis išleido naują albumą, pavadintą „Blackstar“.

2012 – britų soulo muzikos deivė Adele (Adele Laurie Blue Adkins – Adelė) per „Grammy“ ceremoniją gavo šešias statulėles. Debiutinis Adelės albumas “19” buvo išleistas 2008-aisiais ir britų salose priimtas itin palankiai – pasiektas net keturis kartus platininio statusas. Po trejų metų Adele pristatė antrąjį savo albumą “21”, kuris tapo didžiausiu 2011 metų hitu. Antrasis albumas kelis kartus viršijo debiutinio darbo sėkmę ir britų salose tapo net 14 kartų platininiu. JAV diskas taip pat gerino ne vieną populiarumo rekordą, o galiausiai Adele pateko ir į Gineso rekordų knygą.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)