Gabalėlį torto suvalgykime su grupės „Green Day“ nariu Billie Joe Armstrong – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Vasario 17-oji šou pasaulyje:

Billie Joe Armstrong 11972 – gimė grupės „Green Day“ narys Billie Joe Armstrong (Bilis Džou Armstrongas). Augo Andrew „Andy“ Armstrongo ir Ollie Jackson šeimoje, jauniausias iš 6 vaikų. Nuo 4 metų grojo pianinu. Būdamas 5-ių, įrašė pirmąjį kūrinį „Look For Love“, kuris turėjo didelį pasisekimą vietinėse radijo stotyse. 10 metų neteko tėvo, o jo motina ištekėjo už kito. Visa tai Billie smarkiai paveikė, kaip ir jo kūrybą – pvz, pirmoji sukurtoji daina (jam būnant 14 m.), buvo apie motiną ir nemėgstamą patėvį – „Why Do You Want Him?“ (vėliau įtraukta į “Green Day albumą” „1,039/Smoothed Out Slappy Hours“), o “Green Day” daina „Wake Me Up When September Ends“ (iš albumo „American Idiot“) yra apie tėvo netektį. Būdamas beveik 15 metų, Billie Joe ėmė lankytis Gilman Street, kuri tuo metu buvo miesto pankų susibūrimo vieta. Čia Billie Joe ir pradėjo muzikinę karjerą, grodamas vietiniams pankams. 1987 m. kartu su senais draugais Mike Dirnt ir būgninku Al Sobrante (kurį vėliau pakeitė Tre Cool) susibūrė į grupę „Sweet Children“, kurią prieš išleidžiant pirmąjį albumą 1990 m. pervadino į “Green Day”, tapusią vieną įtakingiausių grupių pasaulyje ir lyderiaujančia pankroko grupe.

1979 – grupė „The Clash“ Niujorke pradėjo pirmąjį koncertinį turą po JAV. Anglijos „punk“ roko grupė „The Clash“ buvo vienu esminių Didžiosios Britanijos „punk“ roko bangos kolektyvų. Nepaisant to, kad buvo šio stiliaus atstovai, jie nebijojo eksperimentuoti su regi, funk, repo, rokenrolo muzika. „The Clash“ įkūrė pagrindinis vokalistas bei ritmine gitara grojęs Joe Strummer‘is, pagrindinis gitaristas, pagalbinis vokalistas Mick‘as Jones‘as ir bosine gitara grojęs bei pagalbinius vokalus atlikęs Paul‘as Simonon‘as. Iš pradžių vis keitėsi jų būgnininko pozicijos – pirmąjį grupės albumą „The Clash“ įrašyti padėjo Terry Chimes‘as, tačiau kolektyvas toliau ieškojo nuolatinio būgnininko. Jo vietą galiausiai užėmė Jones‘o draugas Nicky „Topper“ Headon‘as. Būtent tokios sudėties grupė ir įrašė didžiąją dalį savo garsiausių kūrinių, būtent tokia sudėtis įrašyta ir į rokenrolo šlovės muziejų. „The Clash“ iširo 1986-ųjų pradžioje, „The Clash“pasisekimu galėjo džiaugtis jau nuo debiutinio albumo pasirodymo. Trečiasis jų diskas „London Calling“, Anglijoje išleistas 1979-ųjų gruodį, vėliau atnešė jiems sėkmę ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur parduotuvių lentynas pasiekė jau kitais metais.

1989 – buvęs „Deep Purple“, o vėliau sunkiojo roko grupės „Whitesnake“ vokalistas David Coverdale (Deividas Koverdeilas) vedė aktorę ir manekenę Tawny Kitaen (Touni Kiten).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)