„Ši diena muzikos istorijoje“ – vasario 24-oji – diena, kai Elton John įšventintas į riterius!

„Ši diena muzikos istorijoje“ – Vasario 24-oji šou pasaulyje:

1969 – Didžiojoje Britanijoje įvyko paskutinis Jimi Hendrix (Džimio Hendrikso) grupės „The Experience“ koncertas.

1979 – britų grupė „The Police“ išleido „Roxanne“. Grupė 9-ojo dešimtmečio pradžioje išpopuliarėjo visame pasaulyje, kai žmonės pamėgo jų roko stilių, kuriam įtaką darė džiazo, regi ir punk muzika. 1983-ųjų „The Police“ albumas „Synchronicity“ tapo hitu numeris vienas Didžiojoje Britanijoje bei JAV, kur iš viso buvo parduotas didesniu nei 8 milijonų kopijų tiražu. 9-ojo dešimtmečio viduryje grupė išsiskirstė. Iki šiol „The Police“ visame pasaulyje yra pardavę daugiau nei 50 milijonų albumų.

1988 – Alice Cooper (Elisas Kuperis) paskelbė ketinąs iškelti savo kandidatūrą Arizonos gubernatoriaus rinkimuose ir juose atstovauti „Laukinei partijai“ („Wild Party“).

Elton John scenoje1998 – Bekingemo rūmuose Britanijos karalienė Elžbieta įšventino Elton John (Eltoną Džoną) į riterius. Universalumas, puikios dainų melodijos bei žavūs pasirodymai scenoje padarė jį populiariausiu 7-ojo dešimtmečio atlikėju. Kitaip nei dauguma pop žvaigždžių, John’as sugebėjo išlaikyti savo populiarumą ir nuo 1970-ųjų iki 1996-ųjų jis kiekvienais metais turėdavo savo Top 40 hitą. Per tą laiką jis turėjo laikinų nuosmukių kūryboje ir pardavimuose, ginčų su savo dainų kūrėju Bernie Taupin, taip pat ne kartą kovojo su savo žalingais įpročiais ir patyrė ne vieną viešą skandalą. Bet nepaisant viso to, Elton’as John’as išliko nepaprastai populiarus atlikėjas ir daugybė jo dainų, tokių kaip „Your Song“, „Rocket Man“, „Goodbye Yellow Brick Road“ bei „Don’t Let the Sun Go Down on Me“, dabar laikomi pop muzikos kūrinių standartais.

1998 – Tommy Lee (Tomis Li) buvo suimtas apkaltinus jį smurtavimu prieš žmoną Pamela Anderson (Pamelą Anderson).

2008 – „Šioje šalyje nėra vietos senukams“ (No Country For Old Men) per 80-uosius Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimus gavo geriausio filmo kategorijos „Oskarą“, o jo kūrėjai broliai Joel ir Ethan Coen (Džoelis ir Itanas Koenai) per istorinį Holivudo vakarą buvo pripažinti geriausiais režisieriais.

2011 – Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis princas Charles (Čarlzas) per ceremoniją Bakingemo rūmuose įteikė Holivudo aktorei Catherine Zeta-Jones (Ketrin Zetai Džouns) ir „Rožinės panteros“ (Pink Panther) žvaigždei Burt Kwouk (Bertui Kvukui) garbingus Britų imperijos apdovanojimus.

2012 – nespalvotas nebylus filmas „Artistas“ pelnė penkis „Cezario“ apdovanojimus Prancūzijoje vykusioje ceremonijoje.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)