„Ši diena muzikos istorijoje“ ypatinga tuo, kad 1978-aisiais įvyko pirmasis Prince koncertas

„Ši diena muzikos istorijoje“. Sausio 5-ąją prisiminkime svarbiausius šios dienos įvykius muzikos pasaulyje.

1950 – gimė amerikiečių grupės „Blondie“ gitarininkas Krisas Steinas. “Blondie” buvo New Wave Punk eros pop grupė. Originalus “Blondie” sastatas buvo suformuotas 1974 m. – gitarininkas Chris Stein, vokalistė Debbie Harry, būgnininkas Clem Burke ir klavišininkas Jimmy Destri prisijungė 1975 metais. 1976-aisiais jie įrašė savo pirmąjį albumą „Blondie“, išleistą 1977 metais.

1969 – gimė dainininkas ir muzikantas Merlinas Mensonas.

1978 – įvyko britų pankroko grupės „Sex Pistols“ debiutinis koncertas JAV.

princerogersnelson1978 – Mineapolyje (JAV) įvyko pirmasis Prince solinis koncertas. Prince‘as Rogers‘as Nelson‘as, žinomas tiesiog Prince‘o vardu, gimė 1958-ųjų birželio 7-ąją dieną. Taip pat jis yra naudojęs ir įvairių kitų pseudonimų, tarp kurių ir netariama simbolių visuma „O(+>)“, kuri buvo jo skiriamuoju ženklu nuo 1993-ųjų iki 2000-ųjų – tuomet jį spauda paprastai vadino „The Artist Formerly Known as Prince“ (atlikėjas, anksčiau žinotas kaip Princas). Prince‘as laikomas be galo produktyviu atlikėju – jis yra pristatęs keletą šimtų kūrinių tiek savo paties vardu, tiek su kitais atlikėjais. Jis yra laimėjęs septynis „Grammy“ apdovanojimus bei „Oskarus“, o 2004-aisiais įtrauktas į Rokenrolo šlovės muziejų. Taip pačiais metais „ARC Rock on the Net“ išrinko jį geriausių pop muzikos atlikėjų vyru per pastaruosius 25 metus, o žurnalas „Rolling Stone“ skyrė jam 28-ąją poziciją geriausių visų laikų atlikėjų rinkimuose. Prince mirė 2016 m. balandžio 21 d. Čanhasene, Minesotos valstijoje, savo „Paisley Park“ rezidencijoje

1998 – slidinėdamas žuvo amerikietis Sonis Bono, buvęs Soni ir Šer dueto dainininkas, vėliau tapęs politiku.

2011 – būdamas 52 metų mirė britų grupės „Japan“ įkūrėjas ir bosininkas Mikas Karnas.

2014 – roko veteranas Bruce Springsteen (Briusas Springstinas) išleido internete savo 18-ąjį studijinį albumą „High Hopes“.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)