Džiazo atlikėjos Nina Simone gimtadienis! – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Vasario 21-oji šou pasaulyje:

Nina Simone

1933 – gimė amerikiečių džiazo atlikėja Nina Simone. Neišdildomą pėdsaką muzikos istorijoje Nina Simone paliko suardžiusi ribas tarp klasikinės, džiazo ir pop muzikos. Ji – viena geriausių savo laikmečio menininkių, savo kartos balsas, iki pat paskutinio atodūsio buvo nepaprastai pašėlusi…Geriausiai žinomos jos dainos yra „My Baby Just Cares For Me“, „I Put a Spell on You“, „I Loves You Porgy“, „Feeling Good“, „Don’t Let Me Be Misunderstood“, „Sinnerman“, „To Be Young, Gifted and Black“, „Strange Fruit“, „Ain’t Got No/I Got Life“ ir „I Want a Little Sugar in My Bowl“.

1946 – gimė britų aktorius Alan Rickman.

1949 – gimė „Talking Heads“ pianistas Jerry Harrison.Grupė „Talking Heads“ susikūrė 1974-aisiais metais Niujorke ir gyvavo iki 1991-ųjų. Kolektyvą sudarė David‘as Byrne‘as, Chris‘as Frantz‘as, Tina Weymouth ir Jerry Harrison. Dažnai koncertuose bei albumų įrašuose minėtajam ketvertui talkino ir pagalbiniai muzikantai. „Talking Heads“ kūryboje persipynė punk roko, „new wave“, pop, funk, pasaulinės muzikos ir „art“ roko elementai. Vokalistas ir dainų autorius David‘as Byrne‘as kūrė mįslingus, sunkiai suprantamus dainų tekstus ir itin traukdavo dėmesį įvairiais išskirtiniais projektais bei neeiliniu atlikimu. Kritikas Stephen‘as Thomas‘as Erlewine‘as grupę „Talking Heads“ apibūdino, kaip „vieną kritikų labiausiai palaikomų 90-ojo dešimtmečio grupių, sugebėjusią sukurti ir keletą pop muzikos hitų“. 2002-aisiais grupė buvo įtraukta į rokenrolo šlovės muziejų. Keturi grupės albumai pasirodė 2003-aisiais išspausdintame žurnalo „Rolling Stone“ geriausių visų laikų albumų 500-uke.

BEATLES_Rock-N-Roll

John Lennon

1952 – įvyko antrosios Elizabeth Taylor vedybos su Michael Wilding.

1975 – buvo išleistas į apyvartą John Lennon (Džono Lenono) albumas „Rock ‘n’ Roll“.

1979 – gimė aktorė Jennifer Love Hewitt, atlikusi vaidmenį filme „Žinau, ką padarei praėjusią vasarą“.

1987 – buvo įkalintas amerikiečių muzikantas Sly Stone apkaltinus jį narkotikų vartojimu ir platinimu.

1987 – gimė amerikiečių aktorė Ashley Michele Greene.

1989 – Niujorke gimė amerikiečių dainininkas ir aktorius Corbin Bleu.

2010 – Didžiosios Britanijos scenos ir ekrano žvaigždė Vanessa Redgrave apdovanota Britanijos kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) prizu už šešių dešimtmečių kūrybą.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)