Šį mėnesį net du įspūdingi koncertai: kviečia „Svajonė“ ir “THE AMERICAN VIRTUOSI“ bei „Synaesthesis“! (papildyta interviu)

„FM99″ studijoje viešėję Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Svajonė“ vadovė Daiva Martikonytė ir dirigentas Karolis Variakojis kviečia į du puikius koncertus Alytuje!

Rugsėjo 13 dieną 18 val. Alytaus miesto teatre Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Svajonė“ ir ansamblio “THE AMERICAN VIRTUOSI“ ( „Amerikos virtuozai“, JAV) koncertas, skirtas Lietuvos žydų genocido dienai paminėti. Dirigentas Karolis Variakojis.

cof

„The American Virtuosi“ („Amerikos virtuozai“) –  taip pasivadinęs muzikos ansamblis iš JAV jau antrą kartą atvyksta į Alytų. Pirmasis koncertas „Muzika – geriausias tiltas tarp visų tautų“ vyko 2016 m.  balandį  Alytaus kultūros ir komunikacijos centre. Ansamblio narių mesitriškumo pamokose tą kartą tobulinosi Alytaus MM simfoninio orkestro „Svajonė“ stygininkai, o po koncerto sutarta dėl bendro abiejų kolektyvų koncerto! Ir štai netrukus,  rugsėjo 13 d. įvyks šis išskirtinis pripažintų pasaulio menininkų ir mūsų „Svajonės“ muzikinis susitikimas!!! Koncerto programa taip pat išskirtinė – skirta Lietuvos žydų genocido dienai paminėti.

Daiva Martikonytė ir Karolis Variakojis „FM99“ studijoje

Pokalbio su „FM99“ studijoje viešėjusiais „The American virtuosi“ muzikantais kviečiame pasiklausyti štai čia:

Koncerto dirigentas – Karolis Variakojis, solistų tarpe – “svajoniukai” – Gabija Krikščiūnaitė ir Edvardas Vinerskas.

Amerikos virtuozų“ istorijos pradžia – kai Cecylia ir Charles BOROVSKY‘IAI savo vaikus pakvietė groti drauge. Tėvai Cecylia (violončelė), Charles ir jų vaikai Frances (violončelė) Elizabetha  (fortepijonas) ir Emmanuel (smuikas) dar kartą patvirtina tiesą, kad kiekvienas žmogus gimsta su neįtikėtinu potencialu. Šeima nuolat įrodo, kad muzika stimuliuoja mąstymą, jausmus ir kūrybiškumą bei veikia kaip tobulėjimo katalizatorius.Nuo 1993 metų šeima kasmet surengia per pusšimtį koncertų, jau pasirodė daugiau nei 80 šalių ir išleido septynis kompaktinius bei du DVD diskus.
Ansamblis kuria ir atlieka gyvybingą muziką, kurią įkvėpia jų darnios, mylinčios šeimos ryšys ir aistra menui.

Šeimos nariai turi daugybės prestižinių institucijų mokslinius laipsnius, įskaitant Jeilio universiteto, Peabody konservatorijoje, Indianos universiteto, Merilendo universiteto, Tousono universiteto, Maskvos muzikos konservatorijos (Rusija), Trejybės muzikos koledžo (Londonas), Islandijos menų akademija (Islandija), Šopeno muzikos akademijos (Varšuva), Liublino katalikiškojo universiteto (Lenkija) ir Folkvango menų universiteto (Vokietija).

Ansambliui vadovauja tėvas Dr. Charles H. BOROWSKY –  žymus visuomenininkas, meno pagalba sujungiantis žmones ir tautas. Bendradarbiaudamas su universitetais visame pasaulyje suorganizavo bei įgyvendino daugybę projektų, konferencijų, simpoziumų ir festivalių. Padedant UNESCO bei Tarptautinei muzikos draugijai   Dr. Borowsky organizavo festivalius Amane ir Jeruzalėje, kuriuose dalyvavo žymus atlikėjai ir žodžio dallies pranešėjai iš viso pasaulio (Globalizacija ir vietinės muzikos tradicijos). Jo baritoninins  vokalas bei lūpinės armonikėlės grojimo įgūdžiai yra taipogi teigiamai įvertinti. 2010 metais  dr. Borowsky buvo įteiktas Paderewski apdovanojimas  už išskirtinius nuopelnus visuomenei ir kultūrai.

Šiuo metu Dr. Charles H. BOROWSKY yra Tarptautinio priemiestinio ir regioninio studijų instituto, kurio centrai yra 16 šalių,  prezidentas. Jis taip pat yra išrinktas Tarptautinės muzikos bičiulių asociacijos prezidentu ir vyresniuoju Centrinės Azijos visuomenės, kultūros ir plėtros koordinatoriumi.  Dr BOROWSKY yra UNESCO knygų inovacijų ir kūrybiškumo,  muzikos klausimais redaktorius.

Kai negroja ar nemoko muzikos, šeimos nariai taip pat dirba savo šeimos ūkyje „Obuolių rojus“,   kur laiko avis, triušius ir viščiukus bei augina šviežius vaisius ir daržoves (!).

Rugsėjo 22 dieną 18 val. Šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ koncertas „STRANGE PEOPLE PLAYING COOL MUSIC“.

Programoje:
Michael Gordon – acdc
Michael Gordon – For Madeline
David Lang – Sweet Air
David Lang – Cheating, Lying, Stealing

„Sakytume, Lietuvoje paprasta tapti pionieriais, bet „Synaesthesis“ fenomenas kelia pagarbą. Jie žinojo, ko nori, rado savo nišą ir štai vos per kelerius metus tapo beprecedenčiu Lietuvoje aukšto lygio ansambliu” – Raimonda Žiūkaitė.

„Ansamblis „Synaesthesis“ nėra standartiškai suvokiamas muzikos kolektyvas – tai labiau muzikos grupė atliekanti šiuolaikinės muzikos kūrinius. Jų ryžtingumas ir pastebimi geri tarpusavio santykiai kuria abipusę sinergiją, kuri natūraliai atsispindi jų atlikime. Veikiausiai tai yra geriausias būdas pristatyti muziką klausytojui – klasikinio koncerto forma pateikti moderniausius šiuolaikinės muzikos program derinius” – Peter Cyprich

Praeitų metų rudenį Alytaus miesto teatre su programa „Cool people playing strange music“ debiutavęs ryškiausias Lietuvos šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ grįžta pristatydamas tarptautinės sėkmės sulaukusį projektą ,,Strange people playing cool music“. Žaismingai apsiverčiantys programų pavadinimai atspindi dvi aktyviai vystomas ansamblio kryptis. Jei programoje ,,strange music“ buvo pristatyta muzika, kurią sudarė Europą atstovaujančių kompozitorių kompleksiška kūryba, paremta ekspresyviomis atlikimo technikomis ir itin ryškiais programiniais vaizdiniais,  šiemet pristatomoje programoje ,,Strange people playing cool music“ pagrindiniu muzikos vardikliu tampa (post)minimalistinės muzikos kūriniai. Ryškiausių šios muzikinės srovės autorių Michael Gordon ir David Lang drąsiai naudojamos populiariosios muzikos ir roko įtakos suteikia muzikai drąsų skambesį ir leidžia išgirsti kitokį XXI amžiaus pradžios garsinį kontekstą.

 

Komentarai

komentarai(-ų)