Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

Šiandien – kovos su triukšmu diena. Už triukšmavimą per metus Alytuje 155 protokolai

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Kartais triukšmaujama piktybiškai, tačiau kartais atvirkščiai – policija kviečiama piktybiškai, pasakoja pareigūnai.

Vis labiau pripažįstama, kad triukšmas sukelia ne tik nepatogumų, bet ir sveikatos sutrikimų. Pasaulio sveikatos organizacija visuotinį triukšmą, įskaitant ir eismo triukšmą, vertina kaip rimtą pavojų žmonių sveikatai.

Zita Sadauskienė

Triukšmo žala sveikatai neapsiriboja tik klausos pažeidimais. Triukšmas gali veikti ir fiziškai, ir psichologiškai, trikdydamas tokias pagrindines veiklas kaip miegas, poilsis, mokslas ir bendravimas. Tam, kad būtų skleidžiama informacija apie triukšmą ir jo padarinius balandžio 26 dieną visame pasaulyje minima pasaulinė triukšmo diena. Apie triukšmą ir jo žalą FM99 kalbėjosi su bendruomenės policijos pareigūne Zita Sadauskiene ir Alytaus miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus vedėju Ryčiu Vitkausku.

2020 metais – 155 protokolai

Pasak Z.Sadauskienės, dabar tikslių duomenų apie policijos gaunamus iškvietimus dėl per didelio triukšmo nėra, nes jie fiksuojami kaip viešosios tvarkos pažeidimai, tačiau 2020 metais dėl per didelio triukšmo buvo surašyti 155 protokolai. R.Vitkauskas priminė, kad Alytuje triukšmo lygiai apriboti yra nuo iki 55 dB (nuo 7 iki 19 valandos), 50 dB (nuo 19 iki 22 valandos) ir 45 dB (nuo 22 iki 7 valandos). Daugiausia iškvietimų gaunama nuo 21 iki 23 valandos, dauguma jų gaunama iš bendrabučių, tačiau nėra tikslios triukšmo kelėjų amžiaus grupės.

„Jei reikėtų apibūdinti to triukšmadario portretą, manau, kad jaunas amžius nebūtų pagrindinis kriterijus, drįsčiau teigti, kad triukšmo kėlimui jaunas amžius įtakos nedaro.“ , – teigė Z.Sadauskienė.

„Iš mano darbo patirties, tai nusiskundimų daugiau sulaukiama iš vyresnio amžiaus gyventojų, skundžiamasi, kad jaunimas vakare aikštelėse žaidžia krepšinį, senjorams trukdo kamuolio bumbsėjimo keliamas triukšmas (…) daug skundų yra dėl jaunimo žaidimų aikštelėse“, – pasakojo viešosios tvarkos skyriaus vedėjas.

Pareigūnai triukšmo nematuoja

R.Vitkausko nuomone, triukšmo problemą galima spręsti trumpinant naktinių parduotuvių darbo laikus ir į problemines zonas siunčiant patruliuojančius policijos ekipažus. Skyriaus vedėjo teigimu, Alytaus miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyrius turi glaudžių ryšių Alytaus miesto policijos komisariatu. Tačiau Alytaus miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyrius ir policija  garso lygio nematuoja, tam neturi prietaisų, jei nuvykus pagal iškvietimą nurodytu adresu patys pareigūnai girdi triukšmą, jie gali išrašyti administracinės teisės pažeidimo protokolą, baudas – jos siekia nuo 20 iki 300 eurų.

R.Vitkausko nuomone, Alytus yra gan tylus miestas, miesto gyventojams nedažnai trukdo kitų skleidžiamas triukšmas.

„Manau, kad Alytus tikrai yra ramus ir komfortiškas, jei palyginus su kitais miestais ar didmiesčiais“, – kalbėjo R.Vitkauskas.

Policijos atstovė teigė, kad dažnai problemos dėl per didelio triukšmo atsiranda dėl tikslių gyventojų bendruomenių taisyklių trūkumų. Kai kada triukšmaujama ir piktybiškai, tačiau taip pat kartais policija irgi kviečiama piktybiškai – gyventojai netoleruoja net labai mažo triukšmo lygio. R.Sadauskienė patarė, kad pirmiausia visada reikėtų su kaimynais kalbėtis, perspėti dėl būsimo triukšmo arba paprašyti triukšmą sumažinti, bendravimas – geras problemų sprendimas.

Kitos naujienos

Šiandien vyko konkursas Šv. Benedikto gimnazijos direktoriaus pareigoms užimti, praneša Alytaus miesto sa...

Alytaus miestas, kuris 2003 m. vykusiame referendume buvo pats pro-europietiškiausias visoje šaly...

Kviečiame pasiklausyti pokalbio su šauniais ketvirtokais iš Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos a...

Alytaus apskrities policija skelbia nustačiusi vyrą, kuris iš bažnyčios pavogė dvi žalvarines 400 eurų ve...