„Sidabrinė linija“ pradeda veiklą Alytuje

Vyresnio amžiaus žmonių skaičius Lietuvoje nuolat auga. Liūdna statistika rodo, kad iš daugiau nei pusės milijono Lietuvoje gyvenančių vyresnio amžiaus žmonių kas trečias yra visiškai vienas, be šeimos ar artimųjų. Dažnas iš jų ištisus mėnesius neturi su kuo pabendrauti nei gyvai, nei telefonu. Alytuje M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas 2019 metais vykdo Savivaldybės administracijos finansuojamą visuomenės sveikatos rėmimo projektą „Sidabrinė linija“: psichologinė pagalba telefonu senyvo amžiaus Alytaus gyventojams“.

„Sidabrinė linija“ kviečia senolius registruotis pokalbiams bei ieško savanorių, galinčių jiems dovanoti bendravimo džiaugsmą.

Plačiau apie tai kalbėjome su Kristina Čiuželiene, viena iš M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo steigėjų, „Sidabrinės linijos“ sumanytojų ir įgyvendintojų, skambučių centro vadove.

Gegužės 15 dieną, trečiadienį, 13 valandą Kunčino viešojoje bibliotekoje vyks „Sidabrinės linijos“ pristatymo renginys.  Renginyje bus pristatyta „Sidabrinės linijos“ veikla, jau nuveikti fondo darbai, kartu aptarsiami pagyvenusių žmonių bendravimo, užimtumo, aktyvaus įsitraukimo į visuomeninį gyvenimą Alytuje klausimai.

„Sidabrinė linija“ pradeda veiklą Alytuje („Sidabrinė linija“ nuotr.)

„Sidabrinė linija“ – tai nemokama draugystės ir bendravimo telefonu linija, kuri jau 3 metus mažina vyresniojo amžiaus žmonių vienišumą, atskirtį ir izoliaciją.

„Sidabrinėje linijoje“ užsiregistravusių senolių skaičius artėja link 2 000. Pokalbiai su bendraminčiais – telefoniniais draugais – jiems leidžia vėl jaustis svarbiems ir reikalingiems gyvenimo saulėlydyje. Per visus šiuos metus įvyko jau daugiau nei 15 000 pokalbių, kurių bendra trukmė viršijo 420 000 minučių, arba 7 000 valandų. Tai geriausias mūsų kuriamo poveikio – vienišumo mažinimo – įrodymas.

Padėkite šiems pokalbiams nenutrūkti!

Draugystei ir pokalbiui reikia 2 žmonių! „Sidabrinės linijos“ komandos ir visų garbaus amžiaus pašnekovų vardu nuoširdžiai dėkojame Jums už prasmingiausią dovaną – vienišumą mažinančius ir gyvenimo džiaugsmą grąžinančius pokalbius.

Projektą „Sidabrinė linija“: psichologinė pagalba telefonu senyvo amžiaus Alytaus gyventojams“ iš dalies finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.

Daugiau apie „Sidabrinę liniją“.

Daugiau apie M. Čiuželio labdaros ir paramos fondą.

Komentarai

komentarai(-ų)